ako vznikol nazov Ako vznikol názov... 2

Ako vznikol názov… 2

Séria špeciálov od SPAWN.sk

Posledná úprava:

Dnes sa pozrieme na Obsidian Entertainment

V špeciálnej sérii článkov sa venujeme významným herným spoločnostiam a tomu, ako vlastne vznikol ich názov. V tomto článku si povieme o známom štúdiu s názvom Obsidian Entertainment, ktoré stojí za úspešnými hrami ako Knights of the Old Republic 2 alebo Fallout: New Vegas. Momentálne ho vlastní spoločnosť Microsoft.

Feargus Urquhart – spoluzakladateľ Obsidian Entertainment: Akonáhle sme opustili štúdio Black Isle, chceli sme začať novú, vlastnú spoločnosť. Samozrejme sme potrebovali nové meno. Chceli sme, aby to bol dobrý názov, hlavne silný a taký, ktorý si ľudia zapamätajú. Na stole sme teda mali niekoľko nápadov. Medzi tými, ktorými sme sa rozhodovali, boli aj názvy ako Scorched Earth alebo Three Clown Software a mnoho iných. Potom sa však na papieri objavilo aj Obsidian, pretože sme kedysi boli Black Isle.

Niekto teda povedal, že existuje niečo ako Obsidian, že to je tá lesklá vec z magmy a dali sme to teda na papier k ostatným. Následne sme všetky tieto názvy ukázali našim blízkym alebo známym, ktorých názor si veľmi ceníme. Všetci hovorili, že všetky mená zo zoznamu sú hlúpe, až na tento. Čiže o názve Obsidian Entertainment vlastne rozhodli naši najbližší, ktorí povedali, že tento názov má niečo do seba, je dobrý a hlavne to nie je Three Clown Software.

Zaujímavý článok
watch dogs 2 hra Ako vznikol názov... 2
Watch Dogs 2 je možné získať zadarmo