Doom Eternal Bethesda omylom vydala nový Doom bez DRM ochrany

Bethesda omylom vydala nový Doom bez DRM ochrany

Hráči objavili v súboroch s hrou okrem .exe súboru s DRM ochranou Denuvo aj .exe súbor bez akejkoľvek DRM ochrany. Ako prvý informáciu zverejnil užívateľ Redditu, ktorý k fotografii súborov priložil aj komentár, že asi „crackol“ nový Doom.

Čo sa týka crackovania hier, táto hra bola asi najjednoduchšia zo všetkých – priamo od výroby. V hlavnej zložke hry si môžete všimnúť súbor s názvom DOOMEternalx64vk.exe, ktorý ma asi 360MB a obsahuje DRM ochranu Denuvo. Ak si však pozriete inú podzložku, nájdete aj menší .exe súbor, o veľkosti asi 60MB, ktorý túto ochranu už nemá. Stačí teda skopírovať súbor bez ochrany do hlavnej zložky a hru spustiť. Aspoň tak sa píše na Reddite.

Ostatní hráči tento návod potvrdili ako funkčný. Bethesda, samozrejme, už hru aktualizovala a súbor bez ochrany odstránila, avšak neskoro. Nechránený .exe súbor, ktorý teraz slúži ako crack už pláva v pirátskych vodách. Tento súbor však nevyužívajú nutne len piráti. Nájde sa mnoho hráčov, ktorí si hru poctivo zakúpili a boja sa toho, že im Denuvo spomaľuje hru. Táto obava však zatiaľ potvrdená nebola.

Napriek vtipnej príhode to nie je prvý krát, čo sa niečo podobné Bethesde stalo. Podobný omyl sa stal aj pri vydaní hry Rage 2, avšak vtedy si hráči mysleli, že ide o vtip zo strany Bethesdy ako si vystreliť z pirátov.

Zdroj: PCGamer

Zaujímavý článok
skull and bones hra Bethesda omylom vydala nový Doom bez DRM ochrany
Ubisoft začína so Skull and Bones odznova