cdpr oslava CDPR je najcennejšou hernou spoločnosťou Európy, predbehol Ubisoft

CDPR je najcennejšou hernou spoločnosťou Európy, predbehol Ubisoft

Posledná úprava:

Čo môže byť lepšie ako oslavovať narodeniny Zaklínača a prekonať k tomu ďalší rekord. CD Projekt Red bol ohodnotený na 8,13 miliardy dolárov, čím oficiálne predbehol francúzsky Ubisoft na pozícii najcennejšej európskej hernej spoločnosti.

Čo je na tom ešte zaujímavejšie je portfólio, ktorým disponujú obe spoločnosti. Ubisoft má totiž podstatne viac titulov a širší záber než CDPR. Ten má naopak len tri tituly (ak nerátame rôzne spin-off tituly Zaklínača) a vlastní platformu GOG.

Napriek skromnejšiemu portfóliu sa ale nemusia vôbec za čo hanbiť. Len máloktorá spoločnosť dokáže z troch titulov vyrobiť trikrát rekord. K umiestneniu na prvej priečke určite dopomohol aj fakt, že sa CDPR pustil do spolupráce s Netflixom na natáčaní seriálu Witcher.

Ďalším dôvodom je momentálne nadšenie, ktoré sa točí okolo hry Cyberpunk 2077. Hráči aj samotná spoločnosť si od toho sľubujú naozaj veľa a ak to bude pravda, CDPR už po štvrtýkrát trafí s AAA hrou do čierneho.

Iba pre porovnanie je ale hodnota CDPR oveľa menšia, než niektoré americké, alebo japonské spoločnosti. Také Nintendo je hodnotené na 53,73 miliardy dolárov. Napriek tomu, čo sa týka herného sveta, máme byť na čo v Európe hrdí. O to viac aj na Slovensku, najmä ak ide o našich susedov z Poľska, alebo Českej republiky, kde je tiež veľa šikovných a kvalitných štúdií.

Zdroj: Video Games Chronicle


Zaujal ťa článok? Budeme radi ak našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na Facebooku alebo Instagrame. Ponúkneme ti ešte viac zaujímavých článkov, vtipné obrázky, ankety a samozrejme súťaže.

Zaujímavý článok
little hope CDPR je najcennejšou hernou spoločnosťou Európy, predbehol Ubisoft
Little Hope dostalo dátum vydania