cyberpunk Cyberpunk 2077 už dostal vekové hodnotenie

Cyberpunk 2077 už dostal vekové hodnotenie

Posledná úprava:

Vďaka tomu, že Cyberpunk 2077 je hra z budúcnosti, kde nájdeme všemožné technológie, rôzne postavy rôzneho vyznania a mnohé aktivity, ktoré sa dajú robiť, sa dychtivo očakáva, aké vekové hodnotenie hra dostane. Aj keď takmer isté, že hra bude určená dospelému publiku, keď akákoľvek hra dostane svoje hodnotenie, je to jasným znakom toho, že je pripravená na vydanie.

CD Projekt Red posielal hru na hodnotenie agentúram už 11. marca, ako o tom informovali aj na sociálnej sieti Twitter. Dnes sa nám vedúci štúdia Adam Badowski pochválil tým, že hra hodnotenia obdržala. Aspoň od niektorých agentúr. Konkrétne hodnotenie si zatiaľ nechávajú pre seba.

Na samotnú hru si však ešte počkáme, pôvodne sme sa ňu mali tešiť už o pár dní, mala totiž vyjsť 16. apríla. Tento dátum však už neplatí a novým sa stal 17. september. Hodnotenie hry, ako sme už spomínali, je významným krokom, pretože ak hra nemá hodnotenie, nemôže sa predávať v obchodoch Sony, Microsoft ani Nintendo. Steam na druhej strane hodnotenie nevyžaduje.

Cyberpunk 2077 však ešte nebol hodnotený všetkými agentúrami. Chýba mu hodnotenie od austrálskej, ktorá je k hrám oveľa prísnejšia, hlavne ak hra obsahuje užívanie, alebo obchodovanie s drogami. Japonsko taktiež zatvorilo svoju agentúru na celý mesiac, kvôli práve zúriacej pandémii. Mohli však hru ohodnotiť ešte predtým, než sa tak stalo. Tieto informácie zatiaľ nie sú známe.

Cyberpunk vychádza na PC, Xbox One, Xbox Series X, PS4 a pravdepodobne aj PS5.

Zdroj: GameSpot

Zaujímavý článok
sony playstation 2 Cyberpunk 2077 už dostal vekové hodnotenie
Patent Sony by umožnil spätnú kompatibilitu PS1, PS2 a PS3 hier