dwr933 07 small D-Link ohlásil vreckový mobilný Wi-Fi router

D-Link ohlásil vreckový mobilný Wi-Fi router

DWR-933

Posledná úprava:

[Bratislava, 8. apríl 2020] – Spoločnosť D-Link, popredný výrobca sieťových riešení pre profesionálne aplikácie a digitálnu domácnosť, rozšírila rad svojich LTE produktov o mobilný 4G/LTE Cat 6 Wi-Fi router DWR-933. Tento prenosný, batériou napájaný Wi-Fi hotspot (prístupový bod) s dvojpásmovou bezdrôtovou prevádzkou a kombinovanou rýchlosťou až 1 200 Mbps, má praktické rozmery do vrecka, no pritom dokáže behom okamihu pripojiť až 10 zariadení k internetu cez mobilnú sieť kdekoľvek sa práve nachádzate.

Mobilný hotspot DWR-933 nie je viazaný na žiadneho operátora a preto ho môžete používať podľa vlastnej potreby. Označenie Cat 6 (kategória 6) u LTE znamená, že ponúka rýchlosť sťahovania dát až 300 Mb/s (rýchlosť uploadu je 50 Mb/s) v pásme 4G. Umožní vám tak naplno využívať výhody 4G siete vášho operátora pri zdieľaní vášho pripojenia medzi viacerými zariadeniami.

dwr933 03 intro D-Link ohlásil vreckový mobilný Wi-Fi router

Môžete tak vy, vaša rodina, kolegovia alebo priatelia, ktorým umožníte pripojiť sa prostredníctvom Wi-Fi k hotspotu posielať e-maily, prenášať video hovor, hrať hry, alebo si navzájom zdieľať súbory cez Wi-Fi kombinovanou rýchlosťou až 1 200 Mb/s v dvoch pásmach (2,4 a 5GHz) počas výletu, služobnej cesty, dovolenky, alebo čakania na let. Dá sa využiť nielen na cestách, ale aj ako záložný router pre prípad výpadku káblového internetového pripojenia v práci, či domácnosti. Na jednoduché a rýchle pripojenie vašich zariadení k hotspotu môžete využiť WPS tlačítko, čím sa celý proces výrazne zjednoduší.

Hotspot sa dobíja cez bežný USB port, takže sa dá dobiť napr. aj z notebooku alebo powerbanky. Samozrejme aj počas dobíjania je možné zdieľať 4G pripojenie. Napriek tomu že DWR-933 váži iba 120 gramov a vojde sa do každého vrecka, integrovaná 3 000 mAh Li-ion batéria vydrží pri plnom nabití až 14 hodín prevádzky a zabezpečí tak spoľahlivé mobilné pripojenie počas celého dňa.

Vďaka integrovanému firewallu, WPA/WPA2 šifrovaniu a funkcii NAT (preklad sieťových adries) ponúka hotspot ideálne, zabezpečené záložné riešenie pre prípad poruchy normálneho káblového pripojenia k internetu. Na malom OLED displeji si môžete rýchlo skontrolovať dôležité informácie, ako napríklad silu signálu operátora, stav internetového pripojenia, pripojenie Wi-Fi klientmi a aktuálny stav batérie.

Zariadenie má aj integrovaný slot na micro-SD kartu (s kapacitou do 64GB), ktorú je možné využívať ako virtuálny bezdrôtový disk, napríklad na vzájomné jednoduchšie zdieľania dokumentov medzi pripojenými zariadeniami, alebo zálohovanie súborov z mobilných zariadení v teréne.

Cena a dostupnosť

DWR-933 je teraz k dispozícii na Slovensku a v Českej Republike za odporúčanú koncovú cenu 129,90 EUR, resp. 3 629 CZK s DPH. Pre získanie ďalších informácií navštívte oficiálnu stránku spoločnosti D-Link.

dwr933 02 overview D-Link ohlásil vreckový mobilný Wi-Fi router

Prehľad hlavných parametrov:

  • 4G/LTE Cat 6 bezdrôtový modul s rýchlosťou downloadu až 300 Mb/s a rýchlosťou uploadu až 50 Mb/s
  • Wi-Fi štandard 802.11 ac/n/g/b, Wi-Fi s kombinovanou rýchlosťou až 1 200 Mb/s v dvoch pásmach (2,4 a 5GHz)
  • Zabezpečenie Wi-Fi prenosu pomocou WPA/WPA2, 64/128-bit WEP a WPS (Wi-Fi Protected Setup)
  • Integrovaný firewall, preklad sieťových adries (NAT), DMZ, UPnP
  • 0,96“ OLED displej, 128×64 pixelov
  • Slot pre Micro-SIM kartu a pre microSD kartu do 64 GB
  • MicroUSB port s dvojitou funkciou pre nabíjanie batérie a virtuálny sieťový port
  • 3 000 mAh Li-ion batéria s výdržou až 14 hodín prevádzky
  • Mimoriadne kompaktné (98×71×18,8 mm) a ľahké zariadenie (120 g)
Zaujímavý článok
playstation plus predplatne D-Link ohlásil vreckový mobilný Wi-Fi router
Júlové PS Plus tituly zadarmo s oslavou 10. výročia služby