elite warriors vietnam Ďalšia várka zabudnutých klasík mieri na GOG

Ďalšia várka zabudnutých klasík mieri na GOG

Ziggurat Interactive je spoločnosť, ktorá už v marci oznámila svoj zámer získať práva a opäť sprístupniť množstvo starých, zabudnutých klasických hier na moderné platformy. Jej plány zahŕňajú tituly aj z 80. rokov a nepôjde len o remastre, ale aj o plnohodnotné pokračovania, alebo úplné novinky.

Spoločnosť potvrdila, že zatiaľ podpísala dohody asi k 140 titulom, od rôznych vývojárov a spoločností, ktoré bude postupne zverejňovať. Dnešným dňom spoločnosť oznámila aj pol tucta „nových“ hier, ktoré uverejní v spolupráci s platformou Good Old Games (GOG).

  • Elite Warriors: Vietnam – tímová strieľačka vydaná pôvodne v roku 2005 spoločnosťou nFusion Interactive, ktorá sa, ako už názov napovedá, odohráva počas vojny vo Vietname.
  • Line of Sight: Vietnam – Rovnakou spoločnosťou vydaná hra v roku 2003, v ktorej postupne prejdete 12 misiami ako americkí vojaci. Taktiež sa odohráva vo Vietname.
  • Darklands – „Realistická“ stredoveká RPG vydaná spoločnosťou Microscope v roku 1992.
  • Slave Zero – Hra z roku 1999, akčná hra, v ktorej bojujete proti nepriateľovi menom SovKhan z ďalekej budúcnosti.
  • NAM – Genetický upravený supervojak sa pokúša svojpomocne vyhrať vojnu vo Vietname.
  • Fields of Glory – Stratégia z roku 1993, v ktorej si zahráte bitku pri Waterloo.

Zaujímavosťou je, že hry Darklands a Slave Zero už na GOG boli, pričom boli niekedy v roku 2019 stiahnuté z predaja. Dôvody známe nie sú, avšak môžeme odhadovať, že išlo práce o zmenu vlastníka práv.

Zdroj: PCGamer

Zaujímavý článok
the sims 4 steam Ďalšia várka zabudnutých klasík mieri na GOG
The Sims dostáva vlastnú televíznu súťaž