epic games Epic chystá nové hry so známymi štúdiami

Epic chystá nové hry so známymi štúdiami

Posledná úprava:

Spoločnosť Epic Games, známe hlavne kvôli svojej hre Fortnite a obchodu Epic Games Store, oznámila ďalší veľký krok v hernom priemysle. Tentokrát ide o nové hry, ktoré plánuje vydať spolu so známymi štúdiami, s ktorými uzavreli partnerstvo.

Nová divízia bude fungovať pod názvom Epic Games Publishing a vydávať bude nové hry od štúdii Gen Design (The Last Guardian), Playdead (Limbo, Inside) a Remedy Entertainment (Alan Wake, Control). Epic hovorí, že toto sú iba prví, s ktorými podpísali spoluprácu čím naznačuje, že v budúcnosti sa počet mien bude rozrastať.

Epic Games Publishing sám seba popisuje ako zatiaľ najviac priateľského k vývojárom hier. Kladie veľký dôraz na dobré vzťahy medzi vývojármi a vydavateľstvom a tomu prispôsobuje aj svoje podmienky.

Štúdia, ktoré sa do Epic Games Publishing pridajú získajú úplnú voľnosť a kontrolu a vlastníctvo nad svojím dielom. Všetky nové značky a hry, ktoré štúdio vyvinie pod Epicom, bude vlastniť. Na dôvažok Epic ponúka až 100% pokrytie nákladov na hru, ktorá bude vydaná pod ich vydavateľstvom. Od nákladov na hru, cez platy zamestnancov až po marketing a testovanie hry.

Ako teda bude nové vydavateľstvo Epic zarábať? Zárobky z hry si rozdelia presne na polovicu. Polovicu dostane vývojár, polovicu Epic. Vo vyhlásení sa však hovorí, že vývojári dostanú minimálne polovicu zárobku, čo značí, že môže ísť aj o väčší podiel.

Tento krok opäť raz ponúkol vývojárom hier férovejšie a priateľskejšie podmienky pre vývoj hier. Už teraz Epic Games Store ponúka až 88% z predajnej ceny štúdiu, zatiaľ čo Epic si berie zvyšných 12 percent. Je to oveľa lepšia ponuka než dáva akýkoľvek iný obchod s hrami vrátane Steamu, Xboxu, PlayStationu alebo Google Play. Tí si zvyčajne berú 30 percent a zvyšných 70 ide vývojárom.

Epic na záver tvrdí, že všetky tieto lepšie a férovejšie podmienky môžu ponúkať hlavne preto, že Fortnite dosahuje tak úžasné výsledky a je obľúbený.

Zdroj: GameSpot

Zaujímavý článok
killing floor 2 letny update Epic chystá nové hry so známymi štúdiami
Killing Floor 2 je zdarma na Epic Store