epic store Epic prinesie svoj obchod na Android a iOS

Epic prinesie svoj obchod na Android a iOS

Posledná úprava:

Je možné, že obchod s hrami, ktorý vždy vyvoláva búrlivé diskusie medzi hráčmi, sa čoskoro pozrie aj na mobilný ekosystém. Malo by to byť formou aplikácie pre Android a iOS. Šéf Epicu, Tim Sweeney, už v podstate Android verziu obchodu potvrdil, zatiaľ čo iOS je v pláne. Narazili však aj na problém.

Základom celej expanzie na mobilné telefóny by mali byť rovnaké podmienky pre vývojárov mobilných hier, aké ponúka Epic aj vo svojom PC obchode. Sweeney v rozhovore pre portál GameSpot prezradil, že Epic Store na Android bude a dúfa, že sa čoskoro podarí vytvoriť aj verziu pre iOS.

Epic chce podľa jeho slov pomôcť posunúť sa vpred aj vývojárom mobilných hier a zabezpečiť by to mal tak, že im poskytne rovnaké podmienky a zisky z predaja, ako v prípade klasickej verzie Epic Store.

Je však faktom, že v prípade Androidu je to ľahšie. Ten už teraz ponúka možnosť mať nainštalovaný aj iný obchod s aplikáciami, než Google Play. Spoločnosti ako Samsung alebo Amazon už majú svoje vlastné obchody, ktoré pod Androidom fungujú bez problémov. Problém nastáva pri iOS, keďže tam to nie je možné.

V najbližších týždňoch teda môžeme očakávať príchod obchodu Epic Store aj na mobily a získame tak ďalšiu platformu, kde si hráči môžu zakúpiť mobilné hry. Otázkou opäť ostáva, akou formou to bude Epic riešiť a či sa to bude spoločnosti Google páčiť.

Aj v prípade mobilných hier totiž existujú tituly, z ktorých má Google nemalé peniaze za predaj. Ak sa vývojári rozhodnú presunúť svoje hry kvôli lepším podmienkam pod iný obchod, Google môže aplikácii ešte narobiť problémy.

Zdroj: Epic Store


Zaujal ťa článok? Budeme radi ak našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na Facebooku alebo Instagrame. Ponúkneme ti ešte viac zaujímavých článkov, vtipné obrázky, ankety a samozrejme súťaže.

Zaujímavý článok
xbox games showcase Epic prinesie svoj obchod na Android a iOS
Xbox tento mesiac predstaví nálož exkluzivít