gabe newell xbox Gabe Newell preferuje Xbox Series X

Gabe Newell preferuje Xbox Series X

Ak by ste sa mali rozhodnúť pre konzolu novej generácie podobne ako legendárny Gabe Newell, vybrali by ste si Series X.

Pred nedávnom sme vám priniesli správu o tom, že zakladateľ Valve sa pred koronavírusom ukrýva na Novom Zélande. Článok si môžete prečítať na tomto odkaze. Pôvodne malo ísť len o krátku dovolenku. Nateraz je však v krajine „uväznený“.

Naposledy sa objavil v šou s názvom The Project a nevyhol sa ani otázke o konzolách novej generácie. Konkrétne zodpovedal otázku, čo preferuje viac. Xbox Series X od Microsoftu, alebo PlayStation 5 od Sony? Gabe odpovedal bez váhania – Series X.

„Prečo?“ opýtal sa ho moderátor. „Pretože je lepší,“ odpovedá Gabe.

„V týchto pretekoch nemám žiadny podiel,“ uvádza Gabe na pravú mieru. „Všetkým je známe, že náš biznis sa sústredí okolo PC hrania, ale z týchto dvoch by som si jednoznačne vybral Xbox.“

Zdroj: YouTube Newshub

Čo sa týka výkonnosti, papierovo vychádza ako víťaz Series X. PlayStation 5 má na druhú stranu svoje vlastné SSD a dosahuje vyššie rýchlosti, konzola je teda rýchlejšia. Opäť však iba papierovo, keďže konzoly ešte nevyšli.

Názor zakladateľa Valve však môže prameniť aj z dôvodu, že Microsoft s Xboxom je viac naklonený k PC platforme, než Sony. Všetky exkluzívne tituly Xboxu si už môžeme zahrať aj na Windows 10, nemusíme si kvôli nim kupovať novú konzolu.

Zdroj: The Project


Zaujalo ťa to? Budeme radi ak našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na Facebooku alebo Instagrame. Ponúkneme ti ešte viac zaujímavých noviniek, recenzií a dokonca vtipné obrázky, ankety a samozrejme súťaže. Ak stále cítiš, že chceš urobiť viac, môžeš našu prácu podporiť inou formou.

Zaujímavý článok
razer kishi featured Gabe Newell preferuje Xbox Series X
Príslušenstvo k Project xCloud dovolí hrať Xbox One hry na mobilných telefónoch