valorant phoenix Hra Valorant má prvého hráča s banom

Hra Valorant má prvého hráča s banom

Posledná úprava:

Hra ešte poriadne nie je ani vonku, ba dokonca ešte nie je ani v plnej verzii, a už sa objavujú hráči, ktorí sa nečistým spôsobom dostávajú na vrchol tabuľky. Oznámil to sám Paul Chamberlain, ktorý je programátorom a lídrom anti-cheat softvéru v hre.

Okrem potvrdenia, že zabanovali oficiálne prvého hráča, Chamberlain tiež uvádza, že pravdepodobne pribudne ešte niekoľko takýchto hráčov. Riot ich má v hľadáčiku a postupne sa dopracuje aj k nim. Beta verzia hry je dostupná len tri dni a zdá sa, že pre niektorých je to dosť na to, aby prelomili anti-cheat systém, ktorý Riot pre hru vytvoril. Systém je založený na umelej inteligencii, ktorá má sledovať správanie hráča a následne podozrivého posunúť ďalej, kde o ňom rozhodne človek.

Cheateri v hre sú samozrejme frustrujúcou záležitosťou, keďže asi nikto (ani oni sami) nemá v láske nespravodlivý zápas keď jednoducho nemáte čo robiť a nepriateľ stále vie, odkiaľ prídete. Problémom sú aj spoluhráči, ktorým vo väčšine prípadov výhra vyhovuje a len málokedy podvodníka nahlásia hráči z rovnakého tímu.

Ostáva nám len dúfať, že Riot svoj systém vylepší natoľko, že zo svojej novej FPS hry Valorant odstráni podvodníkov úplne, alebo ich bude aspoň rýchlo odhaľovať.

Zdroj: GameSpot

Zaujímavý článok
creaks amanita design Hra Valorant má prvého hráča s banom
Creaks – nová hra od českých vývojarov