minecraft vcelicky hra Minecraft získal miesto v hernej sieni slávy

Minecraft získal miesto v hernej sieni slávy

Minecraft sa opäť raz ukázal ako hra, ktorá hýbe svetom. Momentálne bol zaradený do hernej siene slávy, kde sa nachádzajú hry, ktoré naozaj pohli, alebo ešte stále hýbu, herným svetom. Spolu s Minecraftom boli do siene slávy zaradené aj hry Bejeweled, Centipede a King’s Quest.

Už skôr sme vás informovali o tom, že Minecraft predal vyše 200 miliónov kópií po celom svete, na všetky platformy, a stal sa tak najpredávanejšou hrou na svete. Pritom je zaujímavé, že nemá až tak veľa titulov ako iné hry. Ide o klasický Minecraft, mobilný Minecraft Earth a posledný prírastok Minecraft Dungeons. Napriek tomu sa dokázal vyšplhať na vrchol herného sveta svojim originálnym nápadom.

Herná sieň slávy bola založená v roku 2015 a obsahuje rôzne tituly, ktoré si zaslúžia svoje miesto v rebríčku. Okrem vyššie menovaných sa v sieni slávy nachádzajú aj hry Doom, Halo, The Sims alebo Microsoft Solitaire.

Hru môžete nominovať aj vy a to prostrednáíctvom oficiálnej stránky siene slávy, ktorú nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: PCGamer


Zaujal ťa článok? Budeme radi ak našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na Facebooku alebo Instagrame. Ponúkneme ti ešte viac zaujímavých článkov, vtipné obrázky, ankety a samozrejme súťaže.

Zaujímavý článok
crysis remastered Minecraft získal miesto v hernej sieni slávy
Unikol gameplay a dátum vydania Crysis Remastered