gdc game developer conference Náhradný termín konania GDC bol stanovený na leto

Náhradný termín konania GDC bol stanovený na leto

Pandémia COVID-19 (koronavírus) nezasiahla len život ľudí, ale obmedzila aj rôzne akcie a podujatia, ktoré sa v týchto dňoch a mesiacoch mali konať. Jednou z nich bolo aj podujatie Game Developers Conference, ktoré organizátori museli posunúť.

Pri rozhodovaní však nepoužili výraz „zrušené“ ale „odložené“ a svoj sľub teraz dodržali. Oznámili totiž nové dátumy konania tejto akcie, ktoré boli stanovené na 4. až 6. augusta 2020, čiže toto leto. Podujatie bude rozdelené na prezentácie, rozhovory a dvojdňovú prezentáciu priamo na výstavisku, ktoré bude v Moscone Center v San Franciscu.

Registrácie zatiaľ otvorené nie sú, ale ceny by sa mali pohybovať na 299 dolárov za prístup na všetky konferencie a 99 dolárov, ak si chcete pozrieť iba výstavisko. Zrušenie GDC bolo nepríjemným hlavne pre vývojárov, ktorí tak nemohli priblížiť svoje hry ľuďom. Práve prebiehajúci Steam Spring Game Festival, vrámci ktorého si môžete zahrať demo verzie množstva hier, obsahuje veľa titulov, ktoré by boli predstavené na GDC.

Na druhú stranu ocenenia GDC Awards sa konali v online režime, kde sa hrou roka stal titul Untitled Goose Game. Gágá.

Zdroj: GameSpot

Zaujímavý článok
assassins creed valhalla 1 Náhradný termín konania GDC bol stanovený na leto
Uniklo 30 minút gameplayu z Assassin’s Creed Valhalla