graficky cip gpu Nintendo možno vydá Switch Pro s grafickou kartou NVIDIA Volta, nie však skôr ako koncom roka

Nintendo možno vydá Switch Pro s grafickou kartou NVIDIA Volta, nie však skôr ako koncom roka

Zdroje uvádzajú, že Nintendo a NVIDIA plánujú vydať Switch poháňaný grafickým čipom Volta pravdepodobne pre Pro verziu konzoly Switch. Avšak zdroj taktiež uvádza, že skôr ako koncom roka to určite nebude.

Fámy ohľadom Nintenda Switch Pro už nejakú dobu trvajú, pričom pôvodny návrh s použitím Tegra X1+ od NVIDIE by mala využívať len Lite verzia konzoly. Spoločnosť Digitimes nedávno uviedla, že nová konzola by mohla vstúpiť do výroby už v 1. kvartále tohto roka. Stránka však neponúka žiadne detaily ani špecifikácie, ba ani to, či konzola bude prepracovaná do iného vzhľadu.

Pro verzia sa však podľa dostupných informácií z viacerých zdrojov určite vyvíja a je založená na Volta mikro-architektúre. NVIDIA oznámila už v roku 2017 12 nm architektúru, ale jediné grafické čipy, ktoré ju kedy využili boli Tesla a Titan predtým, ako sa presunuli na Turing a čoskoro ju nahradí architektúra Ampere.

Fáma ďalej uvádza, že Nintendo a NVIDIA spoločne pracujú na vlastnom čipe, ktorý ale nie je pripravený na hromadnú výrobu. Navyše, Volta nebude podporovať 4K hranie ani žiadne výrazné zlepšenie oproti Tegre X1 a Tegre X1+, ktoré sa už teraz nachádzajú v Lite verzií konzoly.

Každému však musí byť v tomto momente jasné, že sa to nemusí nikdy stať, pretože Nintendo zvyčajne nevydáva výkonnejšie konzoly ktoré by boli dostupné pre strednú triedu. Jediné zariadenie. ktoré dostalo výnimku v podobe vysokého výkonnu a priblížilo sa strednej triede bolo periférne zariadenie diskovej jednotky 64DD pre konzolu N64 za posledných dvadsať rokov, čo však viedlo k jeho následnému zrušenie ani nie rok po jeho vydaní.

Zdroj: Notebookcheck, Clien, Wccftech

Zaujímavý článok
assassins creed valhalla 1 Nintendo možno vydá Switch Pro s grafickou kartou NVIDIA Volta, nie však skôr ako koncom roka
Uniklo 30 minút gameplayu z Assassin’s Creed Valhalla