pokemon pikachu Nový obsah do Pokémon univerza bol práve ohlasený

Nový obsah do Pokémon univerza bol práve ohlasený

Ani tento rok nebude núdza o nové hry. Nintendo neotáľa a vo svojom Pokémon Direct predvádza všetky potrebné novinky na nadchádzajúci rok.  

Už v úvode treba spomenúť klasickú prezentáciu Japonského manažmentu, ktorá sa vedie s pokorou a veľkým zameraním na hráčov.

Na začiatku prezentácie je odkrytý staro-nový titul Pokémon MysteryDungeon Rescue team DX. Hra nadväzuje na staré klasiky z pred 15-tich rokov. V priebehu dnešného dňa bude uvoľnená demo verzia, na základe ktorej sa rozhodnete či si hru zaobstaráte, alebo nie. Ostrý štart začína už 6.3. 2020.  

Ďalšia časť prezentácie je zameraná na minuloročné hity Pokémon Sword/Shield.  Autori si berú príklady z ostatných hier a vydávajú rozšírenie do tohto univerza. Expansion Pass bude rozčlenený na 2 časti.

Prvá časť nesie názov The Isle of Armor. Dostupná bude v priebehu júna tohto roku. Druhá časť sa menuje The Crown Tundra. Zatiaľ však nepoznáme presný dátum uvoľnenia, ale očakávame ho niekedy v poslednom štvrťroku. Obidve časti budú mať vlastné sety pokémonov, destináciu a predovšetkým radu nových vzhľadov.  

Začneme prvou časťou The Isle of Armor. Letný ostrov plný farieb, lesov a jaskýň. Očakávajte nového mentora Mustard, ktorý vás bude viesť neľahkými úlohami. Treba pripomenúť, že Expansion Pass bude v určitých momentoch odlišný. Závisí to predovšetkým od verzie, ktorú ste si zaobstarali. Inými slovami, ak ste vlastníkom Pokémon Sword, vaším rivalom bude Klara. Nedajbože ste vlastníkom Pokémon Shield, vaším novým rivalom bude Avery. Naďalej autori prinesú do expanzií aj nových pokémonov. Jedným z legendárnych bude Kubfu. Len okrajovo spomenieme, že sa jedná o útočného pokémona, ktorý sa neskôr môže pretvoriť na Urshifu. Áno, aj tento pokémon, bude útočný s dvoma odlišnými štýlmi boja.

The Crown Tundra nás zase zavedie do zasneženej krajinky. Ľudia žijú v malých komunitách, sužovaných zimou. Ani tu nebude chýbať spŕška nových legendary pokémonov. Jedným bude Calyrex a autori sa dušujú aj prírastkom až 200 ďalšími novými.

V poslednej časti prezentácie sa autori zamerali na technickú stránku hry. Dnešným dňom pribudne do hry tradeovací program. Hráči si budú môcť vymieňať veci vrátané tých neskorších z expanzií. Vo februári pribudne aj aplikácia Pokémon Home, ktorá bude spájať všetky svety do jedného. V tejto chvíli však vieme povedať že Let’s Go, Pikachu!/Eevee! bude naďalej plne podporovaný.

Na záver dodáme že, expanzia bude spoplatnená s cenou 30 Eur. Azda ak si ju zaobstaráte ešte dnes, dostanete k nej aj špeciálny vzhľad.  

Zdroj: YouTube kanál Nintendo / Pokémon Direct 1.9.2020

Zaujímavý článok
killing floor 2 letny update Nový obsah do Pokémon univerza bol práve ohlasený
Killing Floor 2 je zdarma na Epic Store