sony playstation 2 Patent Sony by umožnil spätnú kompatibilitu PS1, PS2 a PS3 hier

Patent Sony by umožnil spätnú kompatibilitu PS1, PS2 a PS3 hier

Posledná úprava:

Na povrch vyplával ďalší patent od Sony, ktorý by teoreticky umožnil spätnú kompatibilitu hier z konzol PS1, PS2 a PS3 napríklad na novej konzole. Tieto tituly by mohli byť spätne kompatibilné za pomoci cloudu.

Ako prvý zverejnil tento patent užívateľ na Twitteri pod prezývkou Renka_schedule. Príspevok však bolo nutné najprv preložiť do angličtiny. V istej pasáži textu sa píše, že „väčšina hier naprieč konzolami PS1, PS2 a PS3 a samotné staršie generácie konzol, by mohli byť uložené a využívané za pomoci cloudu.“

„Tieto hry môžu byť spustené na virtuálnom prístroji, ktorý napodobňuje operačný systém danej konzoly, pre ktorú bola hra určená,“ pokračuje text v patente. Obrázok, ktorý môžete vidieť nižšie ukazuje staré generácie konzol PlayStation emulované na rozdielne obrazovky. Zatiaľ nie je jasné, ako by sa to dalo dosiahnuť. Jednou z možností je, že Sony využije terajší PlayStation Now. Prostredníctvom neho si môžeme napríklad na PC zahrať niektoré exkluzívne tituly pre PlayStation.

EcbODULXQAAJYbJ Patent Sony by umožnil spätnú kompatibilitu PS1, PS2 a PS3 hier

Ak však ide o technológiu založenú na cloude, Sony by nemuselo implementovať spätnú kompatibilitu do nového hardvéru. To sa však v patente nespomína. Používateľ Renka_schedule však ponúkol informácie aj k ďalšiemu patentu Sony, ktorý by mal umožniť zdieľanie hrateľných pasáži z hry.

Táto technológia by mohla mať čo dočinenia s tlačidlom „Create“ na novom ovládači DualSense. Ide v podstate o nahratie istej pasáže z hry, ktorú však po zdieľaní budú môcť hrať aj ostatní. Nejde teda len o klip z hrania. Patent samozrejme nie je nič záväzné, môže to znamenať len to, že Sony má nejaký nápad a stráži si ho. Treba tieto informácie brať s rezervou a nespoliehať sa na to, že to tak nakoniec aj bude. Už teraz je známe, že väčšina PS4 hier bude hrateľná aj na PS5. Sony sa však k hrám zo starších konzol nevyjadrilo.

Zdroj: IGN


playstationsczsk Patent Sony by umožnil spätnú kompatibilitu PS1, PS2 a PS3 hier

Trpíš veľkou vášňou pre Playstation 4 a tešíš sa na Playstatin 5? Pridaj sa do najväčšej česko-slovenskej PlayStation komunity na Facebooku. Zdieľaj svoje zážitky z hrania, diskutuj o novinkách a nájdi si spoluhráčov na hranie.


Zaujalo ťa to? Budeme radi ak našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na Facebooku alebo Instagrame. Ponúkneme ti ešte viac zaujímavých noviniek, recenzií a dokonca vtipné obrázky, ankety a samozrejme súťaže. Ak stále cítiš, že chceš urobiť viac, môžeš našu prácu podporiť inou formou.

Zaujímavý článok
razer kishi featured Patent Sony by umožnil spätnú kompatibilitu PS1, PS2 a PS3 hier
Príslušenstvo k Project xCloud dovolí hrať Xbox One hry na mobilných telefónoch