Xbox Series X Phil Spencer: Series X nebude iba o lepšej grafike

Phil Spencer: Series X nebude iba o lepšej grafike

Microsoft sa pripravuje na vydanie novej Xbox konzoly s názvom Series X už tento rok a každým dňom sa o nej dozvedáme nové informácie. Mnoho hráčov však očakáva viditeľné zlepšenie grafiky v hrách. Mnohí však upozorňujú, že tento rozdiel medzi starou a novou generáciou konzol nemusí byť hneď viditeľný.

Šéf Xboxu sa k tejto záležitosti vyjadril aj v rozhovore pre španielsky magazín GameLab. Napriek tomu, že rozdiel v grafike medzi Xbox One a Series X nemusí byť na prvý pohľad viditeľný, nová technológia umožní robiť hry viac „živšími“ a krajšími. Slovo krajšími však nemusí nutne znamenať len lepšiu grafiku.

Series X (spolu s PS5) využijú snoj nový hardvér najmä na rýchlejšie načítavanie hier, na okamžité prepínanie medzi hrami, na lepší framerate a podobne.

„Už na súčasnej generácii konzol vieme v niektorých prípadoch získať takmer realistickú grafiku,“ hovorí Spencer v rozhovore. „Ale keď to zmiešate spolu s vyššími FPS, rýchlejším načítavaním, nízkou odozvou a príbehom, ktorý vám vývojári chcú priniesť prostredníctvom obrazovky, zvuku, alebo ovládača – tomu hovorím veľký krok vpred.“

Nová generácia by tak podľa Spencera nemala byť len o lepšej grafike, ale o celkovo lepšom zážitku z hrania hier.

Zdroj: GameLab


Zaujal ťa článok? Budeme radi ak našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na Facebooku alebo Instagrame. Ponúkneme ti ešte viac zaujímavých článkov, vtipné obrázky, ankety a samozrejme súťaže.

Zaujímavý článok
harry potter wizards united android registration nowat Phil Spencer: Series X nebude iba o lepšej grafike
Harry Potter Wizards Unite dostáva nový talentový strom a kúzla