8k tv xbox series x playstation 5 Playstation 5 a Series X budú pravdepodobne vyžadovať nové TV

Playstation 5 a Series X budú pravdepodobne vyžadovať nové TV

Posledná úprava:

Síce 8 mesiacov je/nie je až tak ďaleko, hlavne čo sa týka PS5 a Xbox Series X, teda, pokiaľ sa zachová obvyklý a doteraz nemenný časový rámec vydávania nových herných konzol.

O týchto nových zariadeniach ešte nevieme veľa, ale miliónom fanúšikov týchto spoločností sa derie na jazyk jedinečná otázka: „Budeme potrebovať novú televíziu, aby bolo možné využiť plnú hernú silu týchto konzol?

Podrobné hardvérové špecifikácie sme síce od Microsoftu a Sony nevideli, jediné informácie ktoré však do dnešného dňa odhalili však naznačujú, že pripravujú svoje next-gen konzoly pre next-gen televízory. To znamená aspoň 8K rozlíšenie a 120 Hz obnovovateľná frekvencia.

Pre príklad, 120 Hz znamená, že obnovovacia frenkvencia televízorov može zobraziť hry a iný obsah bežiaci na 120 snímkov za sekundu, čo by bolo doteraz 2x rýchlejšie než aktuálna rýchlosť väčšiny konzol.

Ešte v roku 2020 mnoho z nás nevlastní ani 4K televízory, tak tu nastáva už spomínaná otázka, bude potrebné vlastniť nový televízor aj pre next-gen konzoly? Odpoveď zatiaľ nepoznáme.

Zdroj: Polygon

Zaujímavý článok
assassins creed valhalla hra Playstation 5 a Series X budú pravdepodobne vyžadovať nové TV
Ďalšie uniknuté zábery z Assassin’s Creed Valhalla