minecraft hra predaje Predaje Minecraftu sa dostali cez 200 miliónov

Predaje Minecraftu sa dostali cez 200 miliónov

Posledná úprava:

Štúdio Mojang oslávilo 11. narodeniny Minecraftu zmenou loga a pohrávaním sa myšlienkou na novú hru. Minecraft však stále ostáva centrom záujmu a niet sa čomu čudovať. Iba nedávno presiahol Minecraft v počte predaných kusov číslo 200 miliónov.

Za rok je to nárast o vyše 20 miliónov kusov. Len minulý rok, pri 10. výročí hry, napísala šéfka štúdia Mojang na svojom blogu, že MInecraft pokoril hranicu 176 miliónov predaných kusov. Za jediný rok sa teda predalo 24 miliónov. Ak máte radi zaujímavejšiu štatistiku, je to asi 65 753 kusov Minecraftu za každý jeden deň v roku.

Napriek tomu, že je to najpredávanejšia hra, mnoho ľudí ju nehrá, ale sleduje. Minulý rok, podľa štatistík YouTube, to bola najsledovanejšia hra. Spolu dosiahla cez 100 miliárd videní a tesne za Minecraftom nasleduje Fortnite so 60 miliardami videní.

Zdroj: GameSpot


Zaujal ťa článok? Budeme radi ak našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na Facebooku alebo Instagrame. Ponúkneme ti ešte viac zaujímavých článkov, vtipné obrázky, ankety a samozrejme súťaže.

Zaujímavý článok
xbox seriesx ovladac Predaje Minecraftu sa dostali cez 200 miliónov
Xbox hovorí vývojárom, aby upgrade na next-gen ponúkali zadarmo