ps5 dizajn PS5 bude "stokrát rýchlejšie" ako PS4, hovorí Sony

PS5 bude „stokrát rýchlejšie“ ako PS4, hovorí Sony

Posledná úprava:

Sony začína postupne ožívať a čoraz viac rozpráva o svojej novej next-gen konzole PlayStation 5. Kým stále čakáme na odhalenie nových hier, konkrétnych a všetkých špecifikácii a samotného dizajnu konzoly, o ktorom zatiaľ kolujú len nepotvrdené informácie, Sony odhaľuje ďalšie základné vlastnosti konzoly.

Teraz nám prezident spoločnosti Sony, Kenichiro Yoshida, oznámil, že ich konzola PS5 bude až „stokrát rýchlejšia“ ako jej staršia verzia PS4. Je to odkaz na slová, ktoré pred pár mesiacmi vyslovil Mark Cerny, keď predstavoval „vnútro“ novej konzoly.

Prezident Sony teda naráža hlavne na fakt, že PS5 dokáže herné dáta spracovávať oveľa rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. Za týmto úspechom stojí neraz spomínané, špeciálne pre PS5 navrhnuté SSD. Dizajn je vraj tak úchvatný, že ho nedávno vychválil aj šéf Epic Games.

„Za účelom vylepšovania celkového herného zážitku sa pozeráme ako zvýšiť nie len rozlíšenie v hrách, ale aj rýchlosť. Napríklad za pomoci vlastného SSD riešenia očakávame nárast v spracovaní herných dát až 100 krát rýchlejšie, ako u PS4,“ uvádza Yoshida. „Načítavanie v hrách by malo byť podstatne rýchlejšie a hráči by sa po hernom svete mali pohybovať prakticky bez obmedzení.“

Na plnohodnotné predstavenie novej konzoly si však ešte musíme chvíľu počkať. Už teraz však vieme, že Sony plánuje predstaviť silnú zostavu hier, ale nepotvrdili zatiaľ žiadny dátum. Taktiež vieme, že konzola bude obsahovať aj špeciálne spracovanie 3D zvuku.

Pred nedávnom sme tiež mali možnosť vidieť, čoho je PlayStation 5 schopné v spolupráci s Unreal Engine 5.

Zdroj: GameSpot


Zaujal ťa článok? Budeme radi ak našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na Facebooku alebo Instagrame. Ponúkneme ti ešte viac zaujímavých článkov, vtipné obrázky, ankety a samozrejme súťaže.

Zaujímavý článok
team fortress 2 PS5 bude "stokrát rýchlejšie" ako PS4, hovorí Sony
Team Fortress sa opäť vracia do starých kolají