simulatory ktore nikto nekontroloval Rebríček 14 bláznivých simulátorov

Rebríček 14 bláznivých simulátorov

Herný svet neponúka len AAA tituly so skvelým príbehom, na ktorom vývojári pracujú aj niekoľko rokov. V ponuke sú aj rôzne simulátory, ktoré sa nám snažia priniesť do našej hernej knižnice aj trochu „reality“.

Nie všetky simulátory sú tak kvalitné ako napríklad Sims alebo Cities: Skyline, v ktorých máte naozaj veľa možností a spracovanie je na vysokej úrovni. Existujú aj také, ktoré sa, povedzme, vymkli spod kontroly.

Ak ste si niekedy túžili zahrať hru, v ktorej si hľadáte prácu, alebo sa staráte o malé dieťa, ba dokonca sa chcete vžiť do života kozy, ste na správnom mieste. V tomto článku vám ponúkame prehľad 14 simulátorov s absurdným nápadom, ktoré vás však môžu aj dobre pobaviť.

Job Simulator

Ako by sa vám páčilo sedieť od rána do večera za stolom s počítačom pred sebou a minimom možností, kam sa pohnúť? V prípade, že chcete zistiť aké to majú ľudia pracujúci na takejto pozícii, môžete si zahrať Job Simulator.

Hra obsahuje zbierku rôznych zamestnaní od mechanika, cez kuchára, až po pracovníka v kancelárii. Hru si dokonca môžete zahrať aj vo virtuálnej realite.

Mother Simulator

Hra mierená (možno) viac na ženské publikum herného sveta. Ak sa niektorá z našich hráčok momentálne pripravuje na materstvo, nemusí si kupovať drahé knihy alebo chodiť na kurzy. Stačí si stiahnuť hru Mother Simulator, ktorá vás prevedie všetkým podstatným, čo by ste ako matka mali dokázať.

Bohužiaľ, hra nie je licencovaný edukačný prostriedok a tak by ste pravdepodobne nemali v skutočnom svete zaobchádzať s dieťaťom rovnako, ako v tejto hre. Alebo …? Znak toho, že ide o dobrú hru, zaručuje aj kategória „Psychologický horor“, do ktorej je hra zaradená. Svoj zážitok môžete posunúť na vyšší level s virtuálnou realitou.

Heartbreak High: A Break Up Simulator

Čím ďalej sa v tomto zozname dostávame, tým viac musíme uznať fakt, že väčšina týchto simulátorov vás dostatočne dobre pripraví na zážitky, ktoré vás môžu stretnúť aj v skutočnom svete. Asi každý z nás ma za sebou rozchod, po ktorom sme ostali so zlomeným srdcom. Ak to nabudúce chcete zvládať lepšie, skúste si zahrať simulátor rozchodov.

V hre sa však budete musieť rozísť s niekoľkými dievčatami naraz. V škole ste totiž veľmi populárny a (pravdepodobne) aj veľmi príťažlivý, takže každá s vami chce chodiť. Vy, ako zodpovedný muž, ktorý nechce raniť ani jednu dievčenskú dušu, sa rozhodnete randiť so všetkými. Behom 40-tich minút budete musieť zvládnuť niekoľko ťažkých rozchodov.

Fly Killer

Prichádza leto a s ním aj rôzny hmyz, ktorý čaká za rohom na to, kedy si konečne otvoríte okno. Jedna vec, ako sa vysporiadať s týmto problémom je zabezpečiť si doma zbierku pavúkov, ktoré tento hmyz pochytajú. Ak vás však viac-nohé bytosti nelákajú, natrénujte si chytanie múch v tomto simulátore vo virtuálnej realite.

Vaša úloha je pritom jednoduchá, s mucholapkou chytať muchy. Skvelý tréning na rannú rozcvičku, alebo na tréning reflexov.

Surgeon Simulator

Tento simulátor snáď ani netreba predstavovať. Raz za čas sa stane, že aj úplne absurdný simulátor s podivným nápadom sa stane populárny. Na prekvapenie sú niektoré, ako napríklad aj tento, vcelku dobre spracované a ponúknu niekoľko hodín zábavy.

V simulátore operácie je vašou úlohou zachrániť život človeka, ktorý sa na vás, ako lekára, spolieha. Tak chyťte do ruky potrebné nástroje a s chirurgickou presnosťou operujte to, čo je potrebné. Alebo niečo úplne iné … a bez nástrojov. To už je na vás.

Home Improvisation: Furniture Sandbox

Ešte predtým, než si zahráte simulátor matky, musíte svojmu dieťaťu postaviť postieľku. Alebo skriňu, alebo nočný stolík. Aj na toto existuje simulátor, ktorý vám s radosťou pomôže. Predtým, než sa vyberiete do obchodu a kúpite si šatník, si to môžete vyskúšať nanečisto. Tento simulátor vám totiž ponúka nekonečné hodiny zábavy, počas ktorých budete montovať nábytok.

Pozorne sledovať inštrukcie je vždy trochu náročné a niekedy hrá rolu aj odhad. Nuž, v tejto hre bude odhad hrať hlavnú rolu, pretože k vášmu kusu nábytku vám v obchode akosi zabudli pribaliť návod. Všetky tie skrutky a dosky, ktoré máte pred sebou, teda musíte poskladať svojpomocne. Ak chcete svoj zážitok posunúť na vyšší level, skúste hru vo VR.

House Flipper

Prijmeme do tímu špecialistu na nehnuteľnosti. Dynamická pracovná doba – pracujte kedy chcete. Sto percent home office. Aj takto by sa dala popísať hra House Flipper. Vlastne spĺňa všetko, čo sme v prvej vete napísali. Vašou úlohou v tomto simulátore bude upratať, zrenovovať a predať dom.

Kto vie, ak v hre budete úspešný, dokonca by sme vám odporučili dať si to do životopisu v prípade, že sa o podobnú prácu chcete uchádzať aj v skutočnom svete.

Goat Simulator

Hádam jeden z prvých simulátorov, ktorý sa nebál prísť s absurdným nápadom a okamžite zožal úspech. Ide o staršiu záležitosť, o ktorej počul snáď už každý hráč. Prevtelíte sa do kozy a vašou úlohou je spôsobiť chaos, škody a robiť naprieky. Alebo sa len tak, bezcieľne potulujte po okolí.

Až po odohraní tejto hry skutočne zistíte, aké je to byť zvieraťom, čo sa im preháňa hlavou a na čo myslia.

I Am Bread

Čím ďalej, tým viac je ťažšie popísať o čom vlastne hra je, čo je jej cieľom a prečo vlastne vznikla. Každopádne, v tomto simulátore hráte za plátok chleba, ktorý sa za každú cenu chce stať hriankou. Doslova. A to je asi tak všetko, čo sa k tomuto dá napísať.

Choďte a pomôžte úbohému chlebu v jeho sne stať sa hriankou a byť pokrmom pre ľudí.

Robot Vacuum Simulator

Tak ale teraz sa to už naozaj vymyká spod kontroly. Túžili ste niekedy hrať hru, v ktorej budete robotický vysávač? Že nie? Nie ste sami, po tomto netúžil snáď nikto. Napriek tomu na to existuje simulátor, ktorý ponúka práve túto skúsenosť.

Aj keď nejde práve o živého tvora, do ktorého pocitov by sme sa mohli vcítiť, ak náhodou bojujete za práva vysávačov, môžete skúsiť túto hru. Ukáže vám, že to nie je len tak, chodiť po podlahe a zbierať špinu po ľuďoch.

Soda Drinker Pro

Existuje množstvo simulátorov, v ktorých je vašou úlohou príprava nápoja. Za iných okolností by tieto simulátory boli považované za divné, ale to len do chvíle, kým by neprišla táto hra. Totiž každý nápoj, ktorý si urobíte, by ste mali aj vypiť, aby ste neplytvali potravinami. Presne o tom je aj hra Soda Drinker Pro.

Vašou jedinou úlohou bude piť vodu. Doteraz však nie je známe, prečo má táto hra v názve „Pro“. Možno sa chystá kompetitívna scéna, o ktorej zatiaľ nič nevieme.

Toilet Tycoon

Ak máte silný žalúdok a chuť (ale prečo?) zahrať si hru, v ktorej bude vašou úlohou predávať tie najlepšie záchody v krajine – nech sa páči, predstavujeme Toilet Tycoon. Hra je však z veľkej časti založená na stratégii, takže keď už nič iné, aspoň pri nej musíte trochu premýšľať.

Vytvoriť najlepšie záchody v krajine to nie je len tak.

Rock Simulator

Ak sa vám nepodarilo dosiahnuť svoj sen ako archeológ, Rock Simulator je najbližšie, čo sa tomu podobá. Ak si myslíte, že hrať sa robotický vysávač je vzrušujúce, Rock Simulator je v tom prípade hra roku … teda aspoň pre vás.

Ale upozorňujeme vás, že tento simulátor prináša kompletný zážitok a dokonalú simuláciu toho, aké je to byť obyčajným kameňom pohodeným niekde vo svete.

Pope Simulator

Panebože. Doslova. Povedali ste si niekedy v detstve, že keď vyrastiete, chceli by ste byť pápežom? Že nie? Nuž, aj tak si to môžete vyskúšať a dokonca bez toho, aby ste na to museli mať školu, alebo aby vás muselo zvoliť konkláve.

Ako iste viete, to čo povie pápež má vo svete veľké ohlasy. Vašou úlohou bude vyzývať na svetový mier, zmierňovať konflikty a upevňovať pozíciu Vatikánu. Pápež za sebou nemá žiadne vojsko ani vojenskú moc, či zbrane. Má však veľa iných „síl“, ktorými dokáže zvrátiť priebeh hry. Na to sa chcú zamerať aj vývojári zo štúdia Ultimate Games.

Hra je tak ambiciózna, že si vyslúžila na našej stránke aj samostatný článok, kde sa o nej dozviete viac.

Keďže máme v redakcii momentálne dosť horúco a vymýšľať popisy k absurdným simulátorom si vyžaduje maximálne sústredenie, na dnes túto tému uzavrieme. Podobných simulátorov však existuje oveľa viac. Tie si necháme na druhú časť. Zatiaľ sa môžete zabaviť pri vyššie menovaných a možno nám dajte vedieť, ktorý ste si vybrali.


Zaujal ťa článok? Budeme radi ak našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na Facebooku alebo Instagrame. Ponúkneme ti ešte viac zaujímavých článkov, vtipné obrázky, ankety a samozrejme súťaže.

Zaujímavý článok
god of war hra Rebríček 14 bláznivých simulátorov
God of War dostáva aj ilustrovanú „detskú“ knižku