Final Fantasy VII Remake background Remake Final Fantasy 7 prekonal ďalší míľnik

Remake Final Fantasy 7 prekonal ďalší míľnik

Posledná úprava:

Final Fantasy 7 a jeho kompletný remake je vrátenie sa ku koreňom toho, čo mali hráči najradšej z dielne Square Enix. Odráža sa to aj na predajoch. Spoločnosť oznámila, že iba počas troch dní od vydania sa podarilo predať vyše troch miliónov kópii.

Oficiálny Twitter účet Final Fantasy 7 oznámil tieto čísla spolu s poďakovaním pre všetkých hráčov. Čo je ešte zaujímavejšie, číslo odráža kópie zakúpene ako digitálne, tak aj fyzické. Dá sa však predpokladať, že číslo je ešte o niečo vyššie.

Ďalšou zaujímavosťou je, že hra doposiaľ vyšla len na jednu platformu a to PlayStation 4. Vyše tri milióny kópii s atak predali len na jedinú platformu. Remake Final Fantasy 7 má navyše ešte rok ako exkluzívnu platformu práve PlayStation 4. Po roku uvidíme hru aj na ostatných platformách, čo pravdepodobne opäť zvýši predaje.

To všetko je však len prvá časť z celého remaku hry. Informácie o druhej časti však zatiaľ známe nie sú a taktiež nie sú známe konkrétne platformy, na ktoré hra vyjde po skončení exkluzivity pre PlayStation. Predpokladá sa, že PC je samozrejmosť, avšak otázne sú nové generácie konzol.

Zdroj: Twitter

Zaujímavý článok
Minecraft Dungeons Jungle Awakens Screenshot Remake Final Fantasy 7 prekonal ďalší míľnik
Minecraft Dungeons uvádza nové DLC: Jungle Awakens