League of Legends LEC Spring.5 Riot Games po vlne nesúhlasu ukončí partnerstvo so saudsko-arabským Neomom

Riot Games po vlne nesúhlasu ukončí partnerstvo so saudsko-arabským Neomom

Vývojár hry League of Legends, Riot Games, ukončil partnerstvo so saudsko-arabským mestom Neom v hodnote 500 miliárd dolárov a to len deň po jeho ohlásení. V utorok večer Riot vyhlásil partnerstvo s týmto futuristickým mestom a európskou ligou vrámci League of Legends (LEC). Predpokladalo sa, že mesto bude hlavným partnerom letnej časti LEC, ktorá momentálne prebieha.

Počas celého utorkového dňa kritizovali zamestnanci Riot Games, komentátori League of Legends a fanúšikovia ešportu toto partnerstvo na sociálnych sieťach. Odvolávali sa na históriu porušovania ľudských práv v Saudskej Arábii, ako aj na „vynútené vysťahovanie“ pôvodných obyvateľov pochádzajúcich z kmeňa Huwaitat z miesta, kde sa práve nachádza Neom.

Mnohí sa verejne vyjadrili proti partnerstvu, vrátane vedúceho dizajnéra hry League of Legends Marka Yettera. „Toto partnerstvo nemôžem a osobne ani nepodporujem,“ tweetol v stredu Yetter. „Sponzori sú pre prosperitu esportu nevyhnutné, ale nie na úkor ľudského života a slobôd.“

Po kritike partnerstva zo strany členov komunity, manažérov a zamestnancov spoločnosti Riot Games, ktorí uviedli porušenie ľudských práv v Saudskej Arábii, oznámil Riot ukončenie tohto partnerstva.

Zdroj: Polygon


Zaujalo ťa to? Budeme radi ak našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na Facebooku alebo Instagrame. Ponúkneme ti ešte viac zaujímavých noviniek, recenzií a dokonca vtipné obrázky, ankety a samozrejme súťaže. Ak stále cítiš, že chceš urobiť viac, môžeš našu prácu podporiť inou formou.

Zaujímavý článok
fifa 21 ac milan Riot Games po vlne nesúhlasu ukončí partnerstvo so saudsko-arabským Neomom
FIFA 21 odstráni niektoré gólové oslavy a možnosť provokovať hráča v online zápase