league of legends pro league esport Riot ruší ďalší turnaj v League of Legends

Riot ruší ďalší turnaj v League of Legends

Posledná úprava:

Naposledy sa tak stalo v marci, čo nám dnes už príde ako dlhá doba. Vtedy Riot pozastavil konanie Európskeho turnaju vrátane všetkých šampiónov. Taktiež bol nútený pozmeniť konanie jarného finále a to všetko vďaka COVID-19, ktorý dnes ohrozuje svet.

Dnešným dňom Riot oznámil, že ich Mid-Season Invitational sa taktiež nebude konať. Ide o druhý najväčší turnaj zo všetkých, za ktorými Riot stojí. Najväčší je už len Worlds. Vo vyjadrení Riot vysvetlil, že po dlhých diskusiách s odborníkmi dospeli k tomuto záveru, samozrejme, z dôvodu bezpečnosti.

Regionálne ligy v League of Legends však stále pokračujú a pre Riot to má aj výhodu. Tým, že zrušili, respektíve posunuli MSI, sa môžu vrátiť k pôvodnému rozloženiu Summer Splitov, keďže aj tie museli minulý rok posúvať. Takto sa aspoň všetky turnaje dostanú späť na pôvodné dátumy, aj keď za cenu jedného posunutého.

Tento rok by sa mal konať aj Worlds, čo je, ako sme už spomínali, najväčší turnaj v League of Legends. Konať sa bude v Číne v meste Šanghaj a zároveň to bude aj 10. výročie kedy League of Legends vstúpil na eSport scénu. Riot sa preto plne sústreďuje na prípravy, keďže nám chcú, podľa ich slov, priniesť maximálny zážitok.

Zdroj: PCGamer

Zaujímavý článok
eivor assassins creed valhalla Riot ruší ďalší turnaj v League of Legends
Assassin’s Creed Valhalla umožní zmenu pohlavia aj počas hry