ironkey D300S Managed 1 USB disky Kingston radu IronKey D300 získali certifikát NATO

USB disky Kingston radu IronKey D300 získali certifikát NATO

Posledná úprava:

Sunbury-on-Thames, Spojené kráľovstvo – 18. február 2020 – Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, oznámila, že jej rad šifrovaných USB flash diskov IronKey D300 získal certifikát NATO pre stupeň utajenia Vyhradené (Restricted Level). Na základe dôkladného preverovania sa tak disky Kingston IronKey D300, IronKey D300S a IronKey D300S zaradili do zoznamu NATO Information Assurance Product Catalogue (NIAPC), ktorý obsahuje produkty spĺňajúce prevádzkové a bezpečnostné požiadavky štátnych, civilných a vojenských orgánov NATO.

ironkey D300S Managed 4 USB disky Kingston radu IronKey D300 získali certifikát NATO

Zoznam NIAPC je vytvorený na základe smernice pre informačnú bezpečnosť INFOSEC a zaručuje, že na použitie sa v súlade s bezpečnostnými zásadami NATO vyberajú, hodnotia a schvaľujú iba šifrovacie produkty vyvinuté v členských štátoch NATO. Pridanie radu IronKey D300 do tohto zoznamu dokladá, že tieto šifrované flash disky spĺňajú kritériá NATO pre ochranu pred stratou alebo zneužitím informácií. Prenášané citlivé dáta je nutné dobre chrániť pred kybernetickými a inými útokmi, pretože každá strata alebo narušenie utajenia môže mať za následok ohrozenie síl organizácie NATO, jej členov alebo jej misií.

 „Teší nás, že sa disky IronKey D300 pripojili k našim už certifikovaným šifrovaným USB jednotkám D100 a D200. Pre zákazníkov to znamená, že IronKey patrí v rámci NATO a členských vládnych agentúr medzi známe a dôveryhodné značky, ktoré možno bez obáv používať k zabezpečeniu dát pre stupeň utajenia Vyhradené,“ vyhlásil Oscar Esca Yola, obchodný riaditeľ pre flash produkty v regióne EMEA. „Spoločnosť Kingston opäť preukázala, že vie vyrábať šifrované USB disky, ktoré dokážu ochrániť dáta na vojenskej a vládnej úrovni zabezpečenia. Zákazníci si teda môžu byť istí, že splnia ich prísne požiadavky na ochranu pri prenose citlivých dát.“

Rad USB diskov IronKey má certifikáciu FIPS 140-2 Level 3, čo znamená, že spĺňa kľúčové požiadavky vládnych orgánov, napríklad fyzické zabezpečenie proti neoprávnenej manipulácii, použitie silného šifrovacieho kľúča a rozšírené možnosti autentizácie prístupu k dátam. FIPS 140-2 zahŕňa rad požiadaviek a noriem pre šifrovacie moduly, ktoré majú zabezpečiť zachovanie integrity dát chránených modulom. Certifikácia úrovne 3 vyžaduje fyzické zabezpečenie, ktoré umožňuje ľahké rozpoznanie a zamedzenie pokusov neoprávnených osôb dostať sa k šifrovaciemu modulu. Rad USB IronKey má odolné zinkové puzdro a chráni uložené dáta 256-bitovým hardvérovým šifrovaním AES-XTS s vojenským stupňom utajenia pomocou interného šifrovacieho modulu zaliateho do epoxidovej živice. Tieto opatrenia zabezpečujú maximálnu úroveň ochrany pred nežiaducou manipuláciou.

Disková jednotka používa digitálne podpísaný firmvér, takže je imúnna voči malwaru typu BadUSB a vyžaduje komplexnú ochranu heslom, ktorá zabraňuje neoprávnenému prístupu k obsahu disku. Disky verzia IronKey D300S (Serialized) majú jedinečné sériové číslo a čiarový kód, ktorý môžu správcovia zabezpečenia ľahko skenovať a využívať na evidenciu a sledovanie použitia týchto diskov v rámci celej organizácie. IronKey D300S ponúka aj virtuálnu klávesnicu, na ktorej sa heslo zadáva klikaním myšou, aby sa nedalo odhaliť pomocou keyloggerov a screenloggerov.

Štýlové, cenovo dostupné a ľahko použiteľné disky radu IronKey D300 sú k dispozícii v kapacitách od 4 do 128 GB a predstavujú výkonný a bezpečný prostriedok na ukladanie a prenos dát, ktorý sa hodí do „výzbroje“ všetkých členských štátov NATO.

Zaujímavý článok
little hope USB disky Kingston radu IronKey D300 získali certifikát NATO
Little Hope dostalo dátum vydania