štatistiky Štatistiky predajnosti hier vo Veľkej Británií za uplynulý rok

Štatistiky predajnosti hier vo Veľkej Británií za uplynulý rok

Indikátor fyzických kópií hier (všeobecne na všetky platformy)  vo Veľkej Británii (VB) minulý rok klesol o 19,8%.

Je to zaujímavé číslo, ale ak si to premietneme do reálnych hodnôt môžeme vyzistiť nasledovné:

  • Podľa GfK (spotrebiteľský prieskum) predali maloobchodníci len 17,6 milióna fyzických kópii.
  • Celkovo tieto hry priniesli príjmy vo výške 602,5 milióna GBP, čo predstavuje medziročný pokles o 21,7%.

Ak sa zameriame na digitálny predaj hier môžeme spozorovať čiastočný nárast tržieb len 1,1% v prepočte 3,17 miliardy GBP (ERA –  Asociácia maloobchodných predajcov).
Sumarizáciou tržieb dostaneme číslo 3,77 miliardy GBP, čo je pokles o 3,4% oproti roku 2018. Prezentované čísla môžeme porovnať s rokom 2012, kedy taktiež došlo k poklesu výnosov vo VB.

Nie je to úplne prekvapujúce. Rok 2019 bol predovšetkým významný ohlásením nových konzol (podobne, ako tomu bolo v roku 2012). Trpel nedostatkom mnohých významných vydaní hier.
Najpredávanejšou boxovou hrou bola opäť hra FIFA 20, ktorá predala 1,5 milióna kópií. Predstavuje výrazný pokles oproti 1,9 milióna kópií predaných pre FIFA 19 v rovnakom období minulého roka. Call of Duty: Modern Warfare sa dostalo na priečku č. 2. Jednoznačne sa jej darilo lepšie, nakoľko predalo 1,192 milióna hier, čo je mierne zlepšenie oproti 1,172 milióna Black Ops 4. Stojí za zmienku napísať, že Black Ops 4 bol v predaji dlhšie .

Nemáme žiadne ďalšie miliónové predaje a na tretie miesto sa dostáva Mario Kart 8: Deluxe s predanými kópiami 465 062. Len pre zaujímavosť hra vyšla v roku 2017. V priebehu roka 2019 predala o 7 000 kópií viac ako v predošlom roku.
Štvrté miesto obsadzuje predovšetkým titul, ktorý ma veľa spoločné s menom kultovej filmovej sága Star Wars Jedi: Fallen Orden s úctyhodnými 438 465 kusmi. Nesmieme zabudnúť že hre predovšetkým prospela masívna filmová reklamná kampaň.

Na piate miesto sa dostáva známa westernová hra, ktorá v minulom roku presedlala aj na PC. Red Dead Redemption 2 bola najpredávanejšou hrou č. 2 z roku 2018 a stále si drží vynikajúce čísla.
Medzitým sa nám Pokemon Sword aj s jeho obrovskými pokémonmi usadil na 6 miesto. Schválne spomíname len túto jednu časť. Pri vydaní vznikli totižto 2 verzie (Sword a Shield). Ak by GFK nakombinovalo predaje mohli by sme avizovať piate miesto.

V neposlednom rade spomeniem GTA V, ktoré je stále v zozname Top 10. Určite tomu dopomohla výpredajová cena 5€.

Zdroj: https://www.gamesindustry.biz/

Zaujímavý článok
watch dogs 2 hra Štatistiky predajnosti hier vo Veľkej Británií za uplynulý rok
Watch Dogs 2 je možné získať zadarmo