steam vpn aktivacia Steam urobil aktiváciu hier pomocou VPN ešte ťažšou

Steam urobil aktiváciu hier pomocou VPN ešte ťažšou

Valve podniklo radikálne kroky proti hráčom, ktorí si hru na platforme Steam aktivujú cez VPN. Využívajú to najmä vtedy, ak je v inom regióne hra výrazne lacnejšia ako v tom našom. Dnešným dňom to však nebude také jednoduché.

Ceny hier sa odvíjajú od každej krajiny samostatne. Steam síce odporúča vývojárom cenu, ale koniec koncov práve vývojári sú tí, ktorí si cenovku pre svoju hru vyberú. Služby VPN sa preto využívali na „oklamanie“ Steamu, aby si jednoducho myslel, že ste v krajine, ktorá ponúka istú hru lacnejšie ako u nás.

Valve sa týmto praktikám, pochopiteľne, snaží predísť. Krajinu si napríklad nemôžete zmeniť v prípade, že v nej nemáte registrovanú platobnú metódu. K problematike a k novému riešeniu sa Valve vyjadrilo aj na svojich stránkach.

„Ak ste sa presťahovali do inej krajiny, alebo sa v inej krajine dlhodobo zdržiavate, môžete si zmeniť krajinu vo svojom účte iba vtedy, ak dokončíte objednávku a zaplatíte platobnou metódou registrovanou v danej krajine,“ píše Steam na stránkach podpory.

Reálne to znamená, že vám nebude stačiť jednoduché VPN a dokončenie objednávky klasickou platobnou metódou, ktorú používate teraz. Budete musieť dokončiť celú objednávku novou platobnou metódou, ktorá je registrovaná v danej krajine.

Zdroj: Steam


Zaujalo ťa to? Budeme radi ak našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na Facebooku alebo Instagrame. Ponúkneme ti ešte viac zaujímavých noviniek, recenzií a dokonca vtipné obrázky, ankety a samozrejme súťaže. Ak stále cítiš, že chceš urobiť viac, môžeš našu prácu podporiť inou formou.

Zaujímavý článok
braid hra ps4 Steam urobil aktiváciu hier pomocou VPN ešte ťažšou
Ikonický indie titul Braid bol potvrdený pre PlayStation 4