Posledná úprava:
Dátum vydania
27.7.2020
Platforma
PC
Žáner
Akčná, Adventúra, Indie
Výrobca
Stitch Media
Vydávateľ
Stitch Media
Na recenziu poskytla spoločnosť
Stitch Media
Naše skóre
18

Pamätáte si hru Bulanci? Jednoduchá hra so zaujímavou tematikou a hanblivými výrazmi. V určitých aspektoch sa na ňu bude podobať aj teraz recenzovaná hra Terrorarium, až na ten rozdiel, že nebude jednoduchá, tématika pripomína zlý béčkový film a hanblivé slová budeme vyslovovať my, recenzenti.

Ale aby sme hneď neboli skeptický v úvode, začneme pozitívnou správou. Hru rozbehnete aj na hriankovači, pokým bude mať základnú dosku. Nevadí, ak nedisponujete najnovšou technikou, postačí vám vedieť, že hra má dokonca Ultra nastavenia. Už po pozretí prvých ukážok vám musí byť jasné, prečo autori išli do tak drastických grafických nastavení. Aspoň audio spĺňa nadštandard a udrží vás v strehu. Hrateľnosť sa posunula na taktiež novú úroveň. Pohybovať sa budete W,S,A,D. Myšou budete preskúmavať okolie, alebo lepšie povedané, ak ju raz chytíte do rúk, budete to len ľutovať. Ďalším zaujímavým prvkom sú Moogu. Spriaznené duše, ktoré vás budú nasledovať až do brán …. Vlastne nikdy sme sa na koniec kola nedostali, pretože hra trpí rôznymi neduhmi. Frustrácia pretrváva aj počas písania uvedenej recenzie.

Terrorarium Terrorarium

Level dizajn je pravdepodobne najzaujímavejší prvok celej hry. Počas recenzovania sme mali na výber zo štyroch levelov. Každý bol dizajnovo iný a každý sa inak hral. Preto hru radíme do Dark Souls perimetra. Žánrovo určite nie, ale smrť vás bude sprevádzať na každom kroku. Máme podozrenie, že autori nie čírou náhodou implementovali „neviditeľné“ nástrahy, na ktoré narazíte, len ak umriete. Zaujímavým prvkom sú komunitné levely, ktoré si môžete stiahnuť alebo si jeden či dva vytvoriť.

To isté platí aj o vašom Gardenovi. Inak napísané, stará babička, ktorá sa zhostila neľahkej úlohy. Podobne ako Gandalf budete sprevádzať Moogu po „strasti-zabugovanej“ ceste, aby ste ich dostali do bezpečia. Moogu nie sú len „čosi“, ale slúžia aj ako strelivo. Určite vás poteší, že krásne mľaskajú, keď sa rozbijú. Ak nie, o to väčší pozor si musíte dať. Ďalšou nebadanou vecou sú prekážky. Teraz nemáme na mysli jednotlivých nepriateľov, ktorých viete zrátať na dvoch rukách, ale cesta, na ktorú sa vydáte. Často sa nám stávalo, že Moogu sa párkrát zaseklo o objekt alebo spadlo z tenkej navýšenej uličky. Autori mysleli aj na takéto „nešťastné“ situácie a do hry pridali tlačidlo uspania. Súčasnú skupinu Moogu (máte pod kontrolou) uspíte na mieste, kde predpokladáte, že je to bezpečné a pre oneskorencov sa pomaly ale isto vrátite. Úprimne, Moogu populácia vás nemusí zaujímať, ak ich máte dostatok. Na druhú stranu, ak ich stratíte priveľa, už sa nemusíte dostať cez ďalšie prekážky. Pri tejto príležitosti viete nájsť aj kvetiny, kde sa Moogu môžu rozmnožiť. Len dajte pozor, aby sa opäť o niečo nezachytili.

Terrorarium 3 Terrorarium

Frustrácia na vás zanechá pachuť nechuti aj niekoľko hodín po odohraní. Neprípustné slová vystriedajú chválospev po úspešnom absolvovaní.

SPAWN.sk

V závere majte na mysli, že jednotlivé levely budete odohrávať niekoľkokrát. Občas sa stane, že sa jeden Moogu zasekne. Niekedy vás zabije rastlina, na ktorú ste zabudli, ale v ďalšom kole nezabudnete! Frustrácia na vás zanechá pachuť nechuti aj niekoľko hodín po odohraní. Neprípustné slová vystriedajú chválospev po úspešnom absolvovaní.


Zaujalo ťa to? Budeme radi ak našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na Facebooku alebo Instagrame. Ponúkneme ti ešte viac zaujímavých noviniek, recenzií a dokonca vtipné obrázky, ankety a samozrejme súťaže. Ak stále cítiš, že chceš urobiť viac, môžeš našu prácu podporiť inou formou.

Terrorarium Featured Terrorarium
Terrorarium
Grafika
15
Príbeh
10
Spracovanie
30
Hodnotenie našich čitateľov1 Hodnotenie
6
Klady
Soundtrack
Levely
Zápory
Bugy
Hráteľnosť
Nepriatelia
18
Redaktor

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zaujímavý článok
fifa 21 ac milan Terrorarium
FIFA 21 odstráni niektoré gólové oslavy a možnosť provokovať hráča v online zápase