last of us desktop wallpaper002 The Last of Us 2 dostáva záplavu negatívnych recenzií

The Last of Us 2 dostáva záplavu negatívnych recenzií

V angličtine na to existuje výraz „review bombing“. Ide o skutočnosť, keď v jednom momente pribudne danej hre veľa recenzií, či už ide o pozitívne alebo negatívne. Posledným terčom takýchto návalových recenzií je aj očakávaná hra The Last of Us 2, ktorá vyšla iba dnes. Čo hráčom vadí?

V skratke povedané – príbeh. Mnohým hráčom, ktorí sa o svoje názory podelili na stránke Metacritic, vadí to, že hra namiesto príbehu hráčovi vnucuje akúsi agendu. Je známym faktom, že Ellie je inej orientácie a pravdepodobne na tom vývojári postavili aj príbeh. Podľa mnohých sa príbeh až príliš točí okolo sexuálnych orientácií, politiky a všeobecnej sociálnej rovnoprávnosti.

Iní sa zas sťažujú, že všetko to skvelé, na čom staval prvý Last of Us, je v dvojke zničené. Postavy sú podľa niektorých hráčov úplne iné, ako boli vykreslené v prvej časti, priam až nadmieru hlúpe. Scenár je vraj napísaný na kolene a hodný B-čkového filmu. Jedno, na čom sa však všetci zhodujú, je úžasná grafika. Problémom je už vyššie spomínaný príbeh.

Otázkou teda ostáva, prečo si hra v recenziách odniesla najvyššie možné skóre u takmer všetkých veľkých zahraničných, slovenských aj českých médií, keď hráči hodnotia hru takto? Momentálne má hra na stránke Metacritic užívateľské skóre 3,3 z 10. Komentáre hráčov si môžete prečítať na tomto odkaze.

Zdroj: Metacritic


Zaujal ťa článok? Budeme radi ak našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na Facebooku alebo Instagrame. Ponúkneme ti ešte viac zaujímavých článkov, vtipné obrázky, ankety a samozrejme súťaže.

Zaujímavý článok
uplay The Last of Us 2 dostáva záplavu negatívnych recenzií
Uplay+ trial vám poskytne prístup k viac ako 100 hrám zadarmo