god of war hra Tipy na vikinské hry, kým čakáme na Valhallu

Tipy na vikinské hry, kým čakáme na Valhallu

Posledná úprava:

Od predstavenia nového Assassin’s Creed Valhalla sa na nás z každej strany hrnú rôzne informácie, nové obrázky a špekulácie o tom, ako bude hra vyzerať. Stále však máme dosť času sa na ňu pripraviť, keďže vyjsť by mala až niekedy ku koncu roka.

Mnohí z hráčov však nepochybne začali do vikinskej tematiky viac pozerať a možno ich zaujíma, aké iné vikinské hry sú na trhu. Pripravili sme pre vás jednoduchý zoznam hier, v ktorých si to pred Valhallou môžete vyskúšať „nanečisto“.

God of War

K vikingom neodmysliteľne patrí severská mytológia, Deväť svetov alebo bájny had Jörmungandr. God of War z roku 2018 je pocta všetkým týmto menovaným výrazom. Spája severskú mytológiu a legendy do zaujímavého príbehu. Napriek tomu, že je dej zasadený do fiktívneho sveta, obsahuje množstvo prvkov práve z doby vikingov a preto je je skvelým tipom na skrátenie času počas čakania na Valhallu.

Northgard

Pokiaľ ste si niekedy pozreli na mape kde konkrétne vikingovia najviac bojovali, zistili ste, že to bolo prevažne vo vrchných častiach severnej hemisféry. Tieto nájazdy ich mohli držať ďaleko od domova aj niekoľko mesiacov, preto bolo prežitie v nehostinných podmienkach základom. Podobné súboje, nielen s nepriateľmi, uvidíte v hre Northgard.

Ide o strategickú hru, v ktorej budete musieť prežiť aj pred počasím, ktoré sa každú chvíľu mení. V zime musíte mať pripravenú obživu dopredu, pretože výroba je nižšia ako výdaj. Bojovníkom sa v snehu bojuje zle. Musíte plánovať dopredu a samozrejme prežiť.

For Honor

Assassin’s Creed Valhalla nie je prvým pokusom Ubisoftu priniesť nám do herného sveta vikingov. Podarilo sa im to už skôr, v hre For Honor. Sú totiž jednou z hlavných frakcii v tejto hre aj napriek tomu, že predstavujú skôr modernejších vikingov, než tých klasických. Nechýbajú však im príznačné brnenia, helmy a zbrane. For Honor je však skôr hra o súbojoch, než o príbehu, avšak pokiaľ ste fanúšik, príbeh si nájdete aj v tejto hre.

The Banner Saga

Vikingovia boli bezpochyby najznámejší svojimi brutálnymi súbojmi a hrubou silou. Treba však povedať, že boli aj veľkí romantici a majú veľa úžasných príbehov. V podobnom štýle sa nesie aj hra The Banner Saga. Ide o RPG trilógiu založenú na emóciách. Hra je kreslená v peknom, takmer Disney štýle a bude od vás vyžadovať dôležité rozhodnutia takmer na každom kroku. Súbojov sa dočkáte tiež, sú však ťahové.

Hellblade: Senua’s Sacrifice

Podobne ako God of War alebo The Banner Saga, aj Hellblade je založený na severskej mytológii. Využíva ju k vykresleniu komplexného a v tomto prípade hlavne emočného príbehu. Hlavná postava je žena menom Senua a nie je to tak celkom viking. Na jej ceste sa však dostane do podsvetia, ktoré poznáme zo severskej mytológie – Helheim.

Na svojej ceste bojuje s rôznymi príšerami a nepriateľmi, ale jej hlavným nepriateľom je ona sama a jej psychický stav. Hru dôrazne (a naozaj nám verte) odporúčame hrať s kvalitným headsetom. Pripravíte si tak zážitok, na ktorý tak skoro nezabudnete.

The Lost Vikings

Túto hru môžme brať ako bonus na záver, ktorý poteší najmä pamätníkov a fanúšikov starších kúskov. Ide o hru z roku 1992, ktorá vyšla na platformu Super NES a neskôr ju Blizzard pridal úplne zadarmo do služby Battle.net na stiahnutie aj pre PC.

Ide o 2D platformovku, v ktorej hráte za troch vikingov, samozrejme, nie naraz. Každý z nich má však inú schopnosť. Erik vie rýchlejšie bežať, skákať a preraziť niektoré steny. Baleog vie zabiť nepriateľov pomocou svojho meča, alebo na diaľku s lukom. Olaf má štít a vie buď zablokovať nepriateľov, alebo nepriateľské strely. V prípade, že máte náladu na niečo staršie, The Lost Vikings je jednou z hier, ktoré nesklamú.


Zaujal ťa článok? Budeme radi ak našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na Facebooku alebo Instagrame. Ponúkneme ti ešte viac zaujímavých článkov, vtipné obrázky, ankety a samozrejme súťaže.

Zaujímavý článok
ultimate xbox game sale Tipy na vikinské hry, kým čakáme na Valhallu
Začal výpredaj Xbox One hier, obsahuje tituly od EA, 2K aj od Warnerov