ERwmQs3HzvkfQuDFUTqdyH Ubisoft žaluje Apple a Google kvôli Rainbow Six Siege

Ubisoft žaluje Apple a Google kvôli Rainbow Six Siege

Posledná úprava:

Ubisoft si svoje hry chráni a nebojí sa ísť ani proti gigantom. V týchto dňoch podal žalobu na Apple a Google, za údajnú podporu hry, ktorá je kópiou Rainbow Six Siege.

Informoval o tom zahraničný portál Bloomberg. Ide o hru Area F2, ktorú vyvíja dcérska spoločnosť Alibaby – Qookka Games. Na súde, ktorý sa konal 15. mája v Los Angeles bola táto hra nazvaná ako takmer presná kópia Rainbox Six Siege.

„Rainbow Six Siege je jednou z najpopulárnejších kompetitívnych hier na svete a patrí medzi najcennejšie duševné vlastníctvo Ubisoftu,“ povedal Ubisoft na súde podľa magazínu Bloomberg. „Takmer každý aspekt hry Area F2 je kópiu našej hry, od obrazovky voľby operátora až po konečnú výslednú tabuľku so skóre.“

„Konkurencia Ubisoftu sa vždy snaží zviezť sa na úspechu Rainbow Six Siege a hľadať spôsoby ako ako vďaka popularite hry získať vo svoj prospech peniaze pre seba,“ dodáva Ubisoft.

V správe sa ďalej hovorí, že napriek upozorneniu na problémy s autorským právom sa Apple a Google rozhodli nestiahnuť hru z ich obchodov. Ako sa situácia vyvinie ďalej a či sa Ubisoftu podarí zvíťaziť, budeme pozorne sledovať.

Zdroj: Bloomberg


Zaujal ťa článok? Budeme radi ak našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na Facebooku alebo Instagrame. Ponúkneme ti ešte viac zaujímavých článkov, vtipné obrázky, ankety a samozrejme súťaže.

Zaujímavý článok
crysis remastered leaks coming to current gen consoles and pc Ubisoft žaluje Apple a Google kvôli Rainbow Six Siege
Crysis Remastered predsa vyjde – na Nintendo Switch