harry potter rpg Unikli informácie o novej RPG hre Harry Potter

Unikli informácie o novej RPG hre Harry Potter

Posledná úprava:

Už dlhšiu dobu tu máme špekulácie o novej RPG hre z prostredia čarovného sveta Harryho Pottera. Fanúšikovia, ako my, určite netrpezlivo očakávajú nové informácie a dnes ich potešíme. Na Reddite sa totiž objavilo niekoľko zaujímavých informácii, možno priamo od zamestnanca Warner Bros.

Užívateľ vystupujúci pod prezývkou notexpectedbut tvrdí, že pracuje v oddelení marketingu vo Warner Bros., ktorý vlastní práva na filmové a herné vydania Harryho Pottera. Samozrejme, vždy pri takýchto informáciách treba počítať s tým, že nemusia byť pravdivé. Našou úlohou je však informovať vás aj o dohadoch a zároveň jasne uviesť, že ide o nepotvrdené informácie.

Keďže vieme, že náš web čítajú aj česky hovoriaci čitatelia, v zátvorke pri niektorých výrazoch uvádzame aj českú verziu daného slova tak, ako je preložená v knihách.

Čo nás teda, podľa týchto informácií, v hre čaká? Poďme hneď po poriadku. Hra by sa mala volať Hogwarts: A Dark Legacy.

  • Úprava postavy – v hre by sme mali mať možnosť upravovať vzhľad postavy, ako sme zvyknutí aj z iných hier. Podľa všetkého dostaneme do rúk študenta, alebo študentku (podľa toho aké pohlavie si vyberiete), piateho ročníka, ktorý prestúpil na Rokfort z inej školy. V hre prejdeme školou až po ukončenie štúdia a prvý rok by sme mali odohrať ako Aurori.
  • Fakulty – na základe otázok, na ktoré sa bude na začiatku hry odpovedať, nás hra zaradí do jednej zo štyroch fakúlt. Každá fakulta by mala mať svoju vlastnú dejovú linku, budú si však veľmi podobné. Nebude však možné sa spriateliť s nepriateľom.
  • Príbeh – ten by mal byť zasadený dávno po tom, čo na Rokfort chodil Harry Potter, ba dokonca aj jeho deti. Hlavný nepriateľ by teda nemal byť Voldemort ale bývalý smrťožrút (smrtijed).
  • Harry Potter – môžeme očakávať, že sa v hre objaví, rovnako tak ako niekoľko iných postáv z knižnej predlohy.
  • Strom vylepšení – podľa informácií by mal byť naozaj prepracovaný a veľký a obsahovať rôzne schopnosti, ktoré svojej postave môžeme prideliť. Podobne ako v iných hrách.
  • Súboje – tie by mali byť pomalšieho charakteru, zdroj hovorí, že nemôžeme len tak stláčať klávesy a tlačítka a očakávať výhru. Pôjde skôr o taktiku a načasovanie.
  • Množstvo objavovania – hra má byť podľa všetkého obrovská. Rôzne lokácie, miesta, NPC, vedľajšie misie a skryté tajomstvá, ktoré čakajú na to, aby sme ich odhalili. Zdroj hovorí, že sa môžeme pozrieť do celého Rokfortu (Bradavíc), Ministerstva Mágie a Rokvillu (Prasinky).

Ďalšie informácie hovoria o tom, že hra bude temnejšia a nie je primárne mierená na detské publikum. V hre by sa mal nachádzať aj metlobal (famfrpál) a to dokonca každý rok. Je vraj veľmi detailne spracovaný. Hra by mala obsahovať aj kartovú hru, ktorá je vraj prepracovaná podobne ako Gwent v sérii Zaklínač.

V hre však nebudeme hrať len za jednu postavu, v istej časti si podľa zdroja zahráme aj za antagonistu, avšak iba na pár misií. Vývojári však tvrdia, že pôjde o veľmi zábavnú a pútavú časť hry. Taktiež by sme sa mali dočkať romantiky a dokonca sa budeme môcť vydať, respektíve oženiť.

Trailer a prvé oficiálne detaily by mali prísť niekedy pred augustom tohto roku, pričom plná hra by mala vyjsť v roku 2021. Upozorňujeme však ešte raz, že ide o neoverený zdroj, ktorý sa na Reddite vydáva za zamestnanca Warner Bros.. Aj keď niektoré veci zo zoznamu znejú až príliš ambiciózne na to, aby boli pravdivé, môžeme len dúfať, že to pravda bude. Celý, originálny príspevok si môžete pozrieť na tejto adrese.

Zdroj: Reddit


Zaujal ťa článok? Budeme radi ak našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na Facebooku alebo Instagrame. Ponúkneme ti ešte viac zaujímavých článkov, vtipné obrázky, ankety a samozrejme súťaže.

Zaujímavý článok
Mafia Remake príde neskôr
Mafia remake sa odkladá na neskôr