artifact hra Valve naznačuje návrat ich kartovej hry Artifact

Valve naznačuje návrat ich kartovej hry Artifact

Napriek tomu, že za krtovou hrou Artifact stojí štúdio Valve, ktoré má na konte hneď niekoľko svetovo úspešným titulov, tento titul bol pre nich krok vedľa. Hra vyšla v roku 2018 a sláva jej vydržala len necelé tri mesiace. Za veľmi krátky čas sa počet hráčov blížil k nule a Valve priznalo porážku.

V rozhovor však Gabe Newell najprv neskrýval nadšenie. Neskôr však priznal, že Artifact je zaujímavým nepodarkom. Valve si myslelo, že pôjde a silný produkt, čo sa nakoniec ukázalo ako omyl.

Približne pred rokom sa Valve k hre postavilo čelom s vyjadrením, že jej chcú dať ešte jednu šancu. Odvtedy sme však o žiadnom postupe nepočuli. Dizajnéri, ktorí na hre pracovali už nie sú súčasťou Valve a stalo sa tak krátko po tom, čo hra vyšla. Newell však tvrdí, že sa na hre pracuje v takej miere, že môžeme hovoriť o Artifact 2.

Podľa jeho slov sa celá hra dá brať ako nejaký experiment. Skúsili, nevyšlo a teraz je načase poučiť sa z chýb a skúsiť zo znova. Povedať si kde sa urobila chyba, ako sa hra dostala tam kde je a čo sa dá urobiť na jej zlepšenie. Po dlhom čase tak Valve zverejnilo prvý príspevok na sieti Twitter, ktorý hovorí o tom, že hra je v „rekonštrukcii“.

Viac informácií však máme očakávať až po vydaní Half-Life: Alyx, čo je ale o pár dní, tým pádom by sme nemali čakať dlho.

Zdroj: GameSpot

Zaujímavý článok
jump rope challenge switch hero Valve naznačuje návrat ich kartovej hry Artifact
Jump Rope Challenge – jednohubka pre Nintendo