half life alyx valve Valve pred Alyx zrušilo 5 Half-Life projektov

Valve pred Alyx zrušilo 5 Half-Life projektov

Známa osobnosť v hernom svete, Geoff Keighley, má svoj vlastný interaktívny dokument, ktorý si môžete na Steame pozrieť. Volá sa Half-Life: Alyx – Final Hours a rozpráva príbeh o hrách od štúdia Valve. Sľubuje nový pohľad na tvorbu hry Alyx a hovorí aj o niekoľkých zrušených projektoch.

Čo hráčov bude zaujímať asi najviac je, že Half-Life 3 bol kedysi naozaj vo vývoji. Medzi rokmi 2013 a 2014, teda iba na krátku dobu. Napriek tomu, že Valve určite vedelo o veľkom záujme o hru zo strany hráčov, rozhodli sa projekt pozastaviť.

Medzi ďalšie zrušené projekty patrí hra s otvoreným svetom, ktorej názov budeme poznať asi všetci – Left 4 Dead 3. Ďalej sa spomína hra inšpirovaná Elder Scrolls/Dark Souls sériou pod kódovým označením „RPG“ a hra na štýl Minecraftu s voxelovou grafikou.

Zaujímavý je aj projekt pod názvom Vader, čo mal byť originálny headset pre virtuálnu realitu od Valve. Vývojári vtedy odhadovali, že jeden kus sa bude predávať za 5 000 dolárov. Väčšina tímu sa však chce pustiť do plnohodnotného pokračovania Half-Life.

Nateraz sa ale zdá, že Valve sa do projektu takých veľkých rozmerov veľmi púšťať nechce. Je teda otázne, či na čas ostane pri VR hrách, alebo sa nakoniec pustí do niečoho väčšieho. Karty sú však rozdané a táto možno na stole stále je.

Dokument Half-Life: Alyx – Final Hours si môžete pozrieť na Steame ale bude vás to stáť 8 €. Na sledovanie dokumentu, samozrejme, nepotrebujete VR headset.

Zdroj: PCGamer


Zaujalo ťa to? Budeme radi ak našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na Facebooku alebo Instagrame. Ponúkneme ti ešte viac zaujímavých noviniek, recenzií a dokonca vtipné obrázky, ankety a samozrejme súťaže. Ak stále cítiš, že chceš urobiť viac, môžeš našu prácu podporiť inou formou.

Zaujímavý článok
call of duty black ops 4 Valve pred Alyx zrušilo 5 Half-Life projektov
Čoskoro bude predstavený nový diel Call of Duty