half life alyx cover Vďaka Half-Life: Alyx boli VR headsety Index vypredané

Vďaka Half-Life: Alyx boli VR headsety Index vypredané

Posledná úprava:

Najskôr si predstavíme niečo málo o samotnej hre a aj VR headsete. V čom spočívajú ich výnimočné schopnosti a na čo budú slúžiť. Všetci dobre vieme čo znamená vlastniť prvé dva diely Half-Life a čakať na ten tretí, ktorý asi nikdy nevyjde.

half life gaben valve Vďaka Half-Life: Alyx boli VR headsety Index vypredané

Ale čo je Half-Life: Alyx? Je to exkluzívna hra pre VR, ale nie len pre samotný Index priamo od Valve. Hru bude možné hrať či už na Oculus Rift, HTC Vive, ale taktiež aj na Windows Mixed Reality.

Spoločnosť Valve však zdôrazňuje, ako len ich VR headset využije svoje jedinečné schopnosti vo chvíli, keď odhalia hru. Najvýznamenším príklad je detailne sledovanie prstov na Index ovládačoch, ktoré každý pohyb prekladajú do Gravity Gloves v Alyxe. Valve hovorí, že Alyx bol postavený tak,  aby fungoval priamo s Indexom aby hráč mohol získať ten najlepší a najprirozdenejší zážitok, aký len môže.

Road to VR, jeden z najznámejších webov pre novinky s VR, kontrolova všetkých 31 regiónov, v ktorých sa Valve Index distribuuje a prišla k zaujímavému zisteniu. V takmer všetkých regiónoch sveta boli Index headsety vypredané až na jeden jediný. Japonskí fanúšikovia majú naďalej šancu si svoj headset, či len ako samotnú náhlavnú súpravu, alebo ako bundle s ovládačmi vybrať.

Ostatní však môžu zatiaľ len smútiť. Jediná možnosť čo môžu pri objednávke spraviť, je zaregistrovať svoju e-mailovú adresu pre upozornenia, kedy budú Indexi opäť naskladnené.

„Usilovne pracujeme na výrobe ďalších, aby sme uspokojili vysoký dopyt,“ uviedol hovorca Valve pre Road to VR. „Sústreďujeme sa na to, aby boli naskladnené ešte pred tým ako Half-Life: Alyx vypláva.“

Valve vyrábala svoje hardvérové produkty už predtým. Ich predošlý hardvér predtým činil Steam Link a Steam Controller, nebol zlý, ale po tých však nebol taký dopyt ako je práve teraz po Indexe.

Zaujímavý článok
batman arkham hra Vďaka Half-Life: Alyx boli VR headsety Index vypredané
Microsoft by rád kúpil hernú divíziu Warner Bros