electronics arts budova Veľký záujem o WB Games má aj Electronic Arts

Veľký záujem o WB Games má aj Electronic Arts

Napriek tomu, že sa spoločnosť Electronic Arts nevyjadrila k nedávnym dohadom, že má záujem o kúpu štúdia WB Games, dnes už priznáva, že má o štúdio väčší záujem než kedykoľvek predtým. Je otvorená novým možnostiam rozšíriť svoje portfólio.

Pred istým časom sme vás informovali, že o štúdio WB Games má vážny záujem spoločnosť Microsoft. V hre sú okrem nich aj iné mená. Konkrétne Take-Two, Activision-Blizzard a práve spomínaný Electronic Arts.

Štúdio WB Games ešte stále vlastní spoločnosť AT&T avšak topí sa v dlhoch. Predaj hernej divízie Warner Bros. by im určite finančne pomohol. Electronic Arts vykázala za prvý štvrťrok svojho fiškálneho roku vcelku silné výsledky.

Čo sa týka získavania nových štúdií, Electronic Arts sa vo svojom stanovisku vyjadrilo diplomaticky. Stále zvažujú a hľadajú nové možnosti, ako rozšíriť svoje portfólio. Svoju pozornosť predovšetkým venujú talentom, ktoré v daných štúdiách pracujú, nie konkrétnym hrám. Podľa slov finančného riaditeľa EA, štúdio Respawn kúpili hlavne kvôli šikovným ľuďom, nie kvôli Titanfallu.

Zatiaľ nie je známe ani to, či sa štúdia pod Warner Bros. Interactive rozpredajú po jednom a každé zamieri inde, alebo sa budú predávať ako celok jednej spoločnosti.

Zdroj: VG247


Zaujalo ťa to? Budeme radi ak našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na Facebooku alebo Instagrame. Ponúkneme ti ešte viac zaujímavých noviniek, recenzií a dokonca vtipné obrázky, ankety a samozrejme súťaže. Ak stále cítiš, že chceš urobiť viac, môžeš našu prácu podporiť inou formou.

Zaujímavý článok
ninja streamer Veľký záujem o WB Games má aj Electronic Arts
Streamer Ninja opäť na palube Twitch kanála