ps5 showcase logo Všetky predstavené hry počas PS5 prezentácie

Všetky predstavené hry počas PS5 prezentácie

Posledná úprava:

Sony nám včera konečne ponúklo prvý, poriadny pohľad na svoju next-gen konzolu PlayStation 5. Vrámci vyše hodinovej prezentácie hier sa nám predstavilo dokopy 24 titulov a na konci aj dizajn samotnej konzoly. V prípade, že v tom máte chaos, alebo ste nestihli všetky hry zaregistrovať, prinášame vám kompletný zoznam predstavených hier.

V prípade, že si chcete pozrieť celú prezentáciu ešte raz, môžete tak urobiť na videu nižšie.

Grand Theft Auto 5

Úspešná hra z produkcie Rockstar Games prichádza aj na next-gen konzoly. Napriek tomu, že ju predstavilo Sony, Rockstar sa na blogu vyjadril, že hra príde na next-gen konzoly, teda v množnom čísle. Očakávať ju teda môžeme aj na Xbox Series X. Ako bonus však dostanú predplatitelia PS Plus rôzne výhody. Viac sa dozviete v tomto článku.

Spider-Man: Miles Morales

Miles Morales sa tentoraz vracia ako hrateľná postava vo svete Spider-Mana. V hre podľa všetkého tentoraz uvidíme viac sci-fi elementov, než predtým. Hry sa dočkáme niekedy počas týchto sviatkov, možno dokonca aj so štartom novej konzoly. Trailer si môžete pozrieť tu.

Gran Turismo 7

Nové Gran Turismo sa taktiež chystá na PlayStation 5 a bude obsahovať poriadnu kampaň. Postarajú sa oň vývojári z Polyphony Digital a hra vyzerá naozaj realisticky, čo sa týka vozidiel aj prostredia okolo vás. Viac sa dočítate v tomto článku.

Ratchet & Clank: Rift Apart

Nová hra Ratchet & Clank: Rift Apart je vo vývoji a zdá sa, že hlavní hrdinovia sa tentoraz ocitli v rozpadávajúcich sa dimenziách, v mestách z budúcnosti a medzi dinosaurami. Ukážka obsahovala vcelku dlhý gameplay z hry, v ktorom sme si napríklad aj zajazdili na lietajúcej oblude.

Project Athia

Square Enix a ich nové štúdio Luminous Productions predstavili novinku s názvom Project Athia. Vidieť sme mohli napríklad príšery podobné vlkolakom, čo nám však ale veľa nepovedalo. Hra by však mala byť exkluzívne pre PlayStation 5. Trailer nájdete na tomto odkaze.

Stray

Štúdio Annapurna Interactive predstavila robotickú záležitosť s názvom Stray vo svete, v ktorom ľudia už vyhynuli. Mačiek je však vo svete, podľa videa, stále dosť a roboti pomaly nahradili ľudí v každodenných činnostiach. Hra by mala vyjsť budúci rok.

Returnal

Sony nám predstavilo aj niekoľko úplne nových titulov. Táto hra je vo vývoji v štúdiu Housemarque, ktoré sa predtým sústredilo najmä na arkády. V trailery na hru sme mali možnosť vidieť tvrdé pristátie na cudzej planéte, zatiaľ čo hlavná hrdinka stále dookola prežívala tie isté momenty. Podľa všetkého sa v hre po každej smrti hlavnej hrdinky svet trochu zmení. Trailer si môžete pozrieť tu.

Sackboy: A Big Adventure

Vracia sa aj hra zo série LittleBigPlanet od Sumo Digital. Tentoraz nesie názov Sackboy: A Big Adventure a prináša so sebou aj zmeny. Je viac zameraná na akčnú hru a po prvykrát po troch vydaných hrách pôjde o 3D puzzle hru, nie o 2D.

Destruction Allstars

Štúdio Lucid Games predstavilo počas prezentácie aj akčno-závodnú hru Destruction Allstars, ktorá niekomu môže pripomínať zlaté časy FlatOut-u. Nájdeme tam všetko, čo by sme od hry s takým názvom čakali. Deštrukciu áut aj ľudí, rôzne výzvy, súťaže a samozrejme, vyšperkovanú hernú fyziku.

Kena: Bridge of Spirits

Roztomilá adventúra od štúdia Ember Lab sa nám predstavuje a pripomína postavičky z animákov Pixaru. Pôjde o platformovku a objavovanie bude jednou z vašich hlavných úloh. Samozrejmosťou sú aj rôzne súboje s nepriateľmi, ktorí stoja v ceste vášmu dobrodružstvu.

Goodbye Volcano High

Hra s fantasy príšerami a ručným štýlom kresby. Hra staví na emócie a odohráva sa na „konci éry“. Vyjsť by mala v roku 2021. Obsahovať bude aj unikátny soundtrack, ak teda trailer nižšie hovorí pravdu.

Oddworld: Soulstorm

Hra, ktorá bola vo vývoji už niekoľko rokov, je konečne potvrdená pre PlayStation 5. Našťastie však nová technológia konzoly neuškodila klasickému štýlu postáv a humoru v hre. Napriek tomu vyzerá možno trochu viac temne, než by sme čakali.

Ghostwire: Tokyo

Bethesda a Tango Gameworks nám umožnili pozrieť sa na ich novinku Ghostwire: Tokyo. Prvýkrát bola hra predstavená na E3 v roku 2019. Tentoraz sme však mali možnosť vidieť aj viac gameplayu. Hra je z pohľadu prvej osoby a vyzerá inak, než predchádzajúce tituly od štúdia Tango. Vyjsť by mala v roku 2021.

Jett: The Far Shore

Hra od Superbrothers, ktorá ukazuje bezútešný svet, z ktorého však vyletí raketa a následne ukazuje niekoľko satelitov, ktoré očividne držia kľúč k lepšej budúcnosti. O niekoľko sto rokov neskôr vidíme malú loď letieť k zemi plnej života.

Godfall

Hra, ktorú sme mali možnosť vidieť už pred niekoľkými mesiacmi bola počas prezentácie PS5 ukázaná znovu. Vývojári nám ponúkli bližší pohľad na boj z blízka s rôznymi zbraňami a prvkami sci-fi. Hráč bude mať možnosť odomknúť si takzvaný „godlike“ štít, aby porazil silnejších nepriateľov. Hra by mala vyjsť počas týchto Vianoc.

Solar Ash

Od tvorcov Hyper Light Drift prichádza novinka na konzolu PlayStation 5. Nebezpečný a nepriateľský svet, zdá sa, odmieta prítomnosť hlavného hrdinu. V hre sa spomína aj nejaký „Void“ predtým, než sme sa z ukážky dostali do gameplayu. Hra vychádza v 2021.

Hitman 3

Nový Hitman s jednoduchým názvom Hitman 3 sa nám predstavil s novým trailerom, v ktorom sme mali možnosť vidieť samotného Agenta 47. Videli sme niekoľko lokácií vrátane veľkého, temného lesa a veľkej vily. Hra vychádza v januári a mala by ukončiť novú trilógiu Hitmana. Viac sa dozviete v tomto článku.

Astro’s Playroom

Veľmi kratučký trailer sa nám ponúkol aj od Japan Studio na novú Astro hru pod názvom Astro’s Playroom.

NBA 2K21

Basketbal od 2K sa dočkal prvého teaseru. Herný engine nám ukázal podrobnejší pohľad na realistickosť grafiky, čo sme si mohli všimnúť napríklad na spotených hráčoch. Hra by mala vyjsť už na jeseň a bude to pravdepodobne rovno s vydaním PS5.

Little Devil Inside

Adventúra s jedinečným výzorom a veľkým množstvom rozličných príšer nám ponúka akýsi mix stealth operácie a priamej akcie. Video nám dokonca ukázalo aj lov divokých príšer ako napríklad draka. Hra by sa mala odohrávať v rôznych prostrediach ako mrazivá tundra a veľké mestá.

Bugsnax

Hra od tvorcov Octodad sa nám ponúka v zaujímavej ukážke. Pôjde o hru, kde sú bytosti tvorené spojením chrobákov a rôznych jedál. Napríklad hamburgerov, alebo jahôd. Hra vyzerá dosť bizarne a vyjsť by mala počas týchto sviatkov. Už sa nevieme dočkať.

Demon’s Souls

Ako už bolo veľakrát hádané, Demon’s Souls dostane remake. Vyzerá to však tak, že nepôjde len o jednoduché zvýšenie rozlíšenia hry. Hra od From Software vyzerá byť kompletne prekopaná od základov a zdá sa, že bola špeciálne vytvorená pre PlayStation 5.

Deathloop

Hra od Bethesdy a Arkane Studios, ktorá sa veľmi (ne)nápadné podobá na Dishonored. Či už v štýle hrania, alebo schopnostiach, ktoré hráč môže používať. Hra bude z pohľadu prvej osoby a hráč bude mať možnosť reštartovať slučku, ak to bude potrebné. Viac informácií o hre sme napísali v tomto článku.

Resident Evil 8: Village

Nový Resident Evil si tiež našiel miesto v prezentácii PlayStation 5. Ukážka nám ponúkla pohľad na rôzne strašidelne vyzerajúce vypchaté zvieratá, na les a ženu čítajúcu knihu. Potom sa veci zvrhli. Hra bude z pohľadu prvej osoby, podobne ako Resident Evil 7 a zdá sa, že osmička bude uprednostňovať strašidelnú atmosféru viac, než akciu. Hra vychádza v roku 2021.

Horizon Forbidden West

Pokračovanie úspešnej hry Horizon Zero Dawn sa nám ukázalo v úchvatne vyzerajúcom videu. Hlavná hrdinka Aloy nás previedla celým trailerom a novým prostredím v hre. Zdá sa, že choroba napáda aj zvieratá a postupne ich zabíja. Aloy sa snaží zistiť, čo chorobu spôsobuje predtým, než bude neskoro. Hráči budú mať možnosť objavovať pekný svet hry už aj pod vodou. Trailer si môžete pozrieť v tomto článku.

Pragmata

Zaujímavo vyzerajúca post-apokalyptická hra, v ktorej sú mačky hologramy. V ukážke máme možnosť vidieť muža vo vesmírnom obleku, ktorý nájde malé dievčatko. Musí ju však zachrániť pred katastrofou a tak ju vezme so sebou na mesiac. Bez vysvetlenia. Na to si budeme musieť počkať do roku 2022.

PlayStation 5 a PlayStation 5

Sony si na záver pripravilo aj veľké odhalenie dizajnu konzoly, to ste už určite postrehli. V prípade, že nie, ponúkame vám ho v tomto článku. To však nie je jediná vec, ktorú si Sony nechalo na záver. Predstavili nám aj druhú verziu konzoly, ktorá bude podobne ako Xbox One, úplne digitálna. To znamená, že nebude mať diskovú mechaniku a pravdepodobne bude lacnejšia, než klasická PlayStation 5.

Ako ste boli spokojní s prezentáciou PlayStation 5? Zareagujte smajlíkom nižšie, alebo ešte lepšie, napíšte nám do komentárov.


Zaujal ťa článok? Budeme radi ak našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na Facebooku alebo Instagrame. Ponúkneme ti ešte viac zaujímavých článkov, vtipné obrázky, ankety a samozrejme súťaže.

Zaujímavý článok
fortnite captain america Všetky predstavené hry počas PS5 prezentácie
Fornite uvítalo Kapitána Ameriku