skyrim hill Zoznam najdlhších hier, ktoré si môžete zahrať

Zoznam najdlhších hier, ktoré si môžete zahrať

Momentálne sa každý deň točí okolo jednej, hlavnej témy – koronavírus. Mnohí z nás ostali doma, alebo musia byť v karanténe. V takýchto situáciách si uvedomujeme, aký dar je možnosť prejsť sa von, ísť do kina alebo do prírody, alebo len tak, bezstarostne na nákup.

Svet sa určite zmenil a predtým, než začneme náš článok, chceme určite vyjadriť vďaku a úctu všetkým, ktorí do práce napriek situácii musia a nemajú možnosť pracovať z domu. Určite netreba zľahčovať situáciu, v ktorej sa nachádzame a tento článok to nemá v pláne.

Všetkým nadšencom hier, ktorí sú doma a majú momentálne viac času na svoju záľubu, však chceme priniesť rebríček najdlhších hier, na ktorých autori nešetrili herným časom. Ide o príbehové hry, ktoré vás zabavia na niekoľko desiatok hodín. Možno si medzi nimi nájdete aj takú, o ktorej ste nevedeli a čas v karanténe alebo doma vám zbehne rýchlejšie.

V článku budeme uvádzať priemerné časy dokončenia hry pre hlavný príbeh a príbeh s vedľajšími misiami. Hry v zozname sú zoradené náhodne.

Code Vein (PC, PS4 a Xbox One)

Hlavný príbeh: 25 hodín
+ vedľajšie misie: 33 hodín


Začneme zľahka a to hrou CodeVein. Ak ste fanúšikom hier v štýle Dark Souls, alebo japonských RPG, táto hra bude pre vás. Spája totiž obe prvky a ponúka množstvo hodín zábavy. Na výber máte z dvoch možností – buď si k sebe zavoláte kamaráta a budete hru prechádzať v kooperácii, alebo ju prejdete sami s AI postavou. V každom prípade na výzvy, ktoré vás čakajú, nebudete sami. Riešiť budete mnohé hlavolamy a dungeony, dostanete možnosť vylepšiť si svoju postavu a výzbroj a bojovať budete proti mnohým fantastickým nepriateľom.

Sekiro: Shadows Die Twice (PC, PS4 a Xbox One)

Hlavný príbeh: 28 hodín
+ vedľajšie misie: 41 hodín


Sekiro je ťažká hra. Naozaj, jedna z tých náročnejších a to hlavne z toho dôvodu, že za ňou stojí štúdio, ktoré má na svedomí Dark Souls. To hádam hovorí za všetko. Ako samuraj sa ocitnete v nepriateľskej zóne, kde nie je všetko také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Nepriateľov musíte zdolávať s rozumom, neexistuje žiadne rýchle nabehnutie a vyčistenie oblasti – alebo aj áno, ak ste šikovný. V mnohých prípadoch musíte byť nenápadný – no proste ako pravý samuraj. Pre bežného smrteľníka je hracia doba okolo 60 hodín, avšak priemer sa pohybuje okolo 28.

Monster Hunter: World (PC, PS4 a Xbox One)

Hlavný príbeh: 49 hodín
+ vedľajšie misie: 96 hodín


Základná hra Monster Hunter: World ponúka nespočetné množstvo zábavy. Zabaví vás na približne 50 hodín a to len v prípade, že sa budete držať iba hlavného príbehu. V prípade, že sa rozhodnete robiť aj vedľajšie misie, pripravte si približne 100 hodín voľného času. Málo? V ponuke je aj expanzia s názvom Iceborne, ktorá ponúkne ešte viac herného času. Ide tak o jednu z tých naozaj dlhých hier. Princíp je jednoduchý – lovíte monštrá.

Days Gone (PS4)

Hlavný príbeh: 37 hodín
+ vedľajšie misie: 51 hodín


Či už sa vám téma zombie apokalypsy páči alebo nie, táto hra ponúka viac než si myslíte. Neradí sa medzi tituly posledných dní, keď je kampaň vybavená za 10 hodín. V zombie svete budete musieť prežiť približne 37 hodín, ak stavíte na hlavný príbeh a ďalších 14 navyše, ak sa rozhodnete aj pre vedľajšie misie. Jedinou nevýhodou tejto hry sú nižšie hodnotenia v recenziách a fakt, že je dostupná iba ako exkluzivita na konzolu PlayStation 4. Ak ju však vlastníte, tejto hre by ste mali dať šancu.

Death Stranding (PS4)

Hlavný príbeh: 39 hodín
+ vedľajšie misie: 57 hodín


Podobne ako pri Days Gone, aj tento titul má čo do herného času podobné čísla a zabaví na niekoľko dní. hru sprevádzali veľké očakávania, keďže išlo o počin z hlavy herného majstra – Kojimu. Nanešťastie mnohí hráči boli sklamaní z toho, že ide v podstate o akýsi simulátor chôdze. Hra tak rozdelila herný svet na dva tábory – tých, ktorí pochopili myšlienku hry a tých, ktorí čakali viac akcie. Práve pre kontroverznosť, ktorá tento titul sprevádzala, by ste jej mali dať šancu a vybrať si svoj vlastný tábor. Čo je ešte lepšie, hra bude v lete dostupná aj na PC, momentálne si ju však zahráte iba na konzolách PS4.

The Elder Scrolls V: Skyrim (PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, Switch, hriankovač)

Hlavný príbeh: 33 hodín
+ vedľajšie misie: 108 hodín


Hej, tak si konečne hore.“ Čo by to bol za zoznam najdlhších hier, keby sme tu nemali Skyrim. Veríme, že túto hru predstavovať netreba, ide o jeden z ikonických počinov Bethesdy. Uvedené časy však treba brať s veľmi veľkou rezervou, ide totiž len o priemer. V recenziách na Steame nájdete mnohých ľudí, ktorí v hre strávili aj vyše 1000 hodín herného času. Prečo? Hlavným dôvodom je naozaj obrovská možnosť módov, ktoré sa do hry dajú pridať. Môžete si zlepšiť grafiku, pridať nové funkcie, ba dokonca hráčmi vytvorené príbehy. Táto hra vás jednoducho zabaví na stovky hodín a bez problémov vám vydrží aj niekoľko rokov. Veľkou výhodou je aj fakt, že vyšla na asi každú platformu, ktorá existuje.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Switch)

Hlavný príbeh: 50 hodín
+ vedľajšie misie: 93 hodín


Ak sa vám nechce stále sedieť na počítačom alebo konzolou a radi by ste si niečo zahrali aj na cestách, alebo len tak v pohodlí postele pred spaním, po zobudení alebo počas spánku, máme pre vás tip na naozaj dlhú hru, ktorá vyniká skvelým spracovaním príbehom aj grafikou. Skrátka vo všetkých oblastiach kvalitná hra. Adventúra s otvoreným svetom, v ktorej bude vašou úlohou to, čo v každej RPG hre. Objavovať, bojovať, užívať si scenérie a príbeh. Čakajú na vás rôzne mestá, lesy, dungeony a legendárny nepriatelia. Samozrejmosťou je aj úprava vášho vybavenia. Škoda len, že je táto hra dostupná len pre Switch.

Stardew Valley (Mobil, Switch, PC, PS4 a Xbox One)

Hlavný príbeh: 51 hodín
+ vedľajšie misie: 85 hodín


Možno na to táto hra nevyzerá ale od momentu, keď ju zapnete vám čas bude ubiehať tak rýchlo, že to ani nepostrehnete. Hovoríme z vlastnej skúsenosti. S malou dušou sme hľadali niečo na odreagovanie, na upršanú nedeľu a po nainštalovaní Stardew Valley sme sa spamätali v utorok s tým, že by to chcelo vyjsť na vzduch. V hre zdedíte farmu, o ktorú sa treba postarať. Nejde však len o sadenie mrkvy, čaká na vás aj mysteriózne dobrodružstvo, dungeony, vylepšovanie inventáru a výroba nových, lepších zbraní. Áno zbraní, v hre môžete aj bojovať. Ak však dáte prednosť pokojnému farmárčeniu, je to samozrejme na vás. Súboje však so sebou nesú aj odmeny, ktoré sa vám zídu.

ARK: Survival Evolved (PC a PS4)

Hlavný príbeh: 75 hodín
+ vedľajšie misie: 85 hodín


Nenechajte sa pomýliť. Aj survival hra, ktorá vyšla (ostatne ako väčšina takých hier) v Early Access na Steame, môže mať koniec. Postupom času sa totiž ARK vypracoval na hru, ktorú istým spôsobom môžete ukončiť. Ponoríte sa do sveta dinosaurov a klasického survival štýlu, kde si musíte všetko nazbierať, využiť a hlavne prežiť. Niektoré údaje hovoria o hernom čase až vyše 130 hodín, ale veľa záleží od toho ako dobre ste s hrou oboznámení.

The Witcher 3 (PC, PS4, Xbox One a Switch)

Hlavný príbeh: 51 hodín
+ vedľajšie misie: 102 hodín


Opäť raz použijeme frázu, ktorú sme v tomto článku použili – čo by to bol za rebríček bez tých najznámejších hier. Medzi ne určite patrí aj legenda o Geraltovi. Spanilá jazda zaklínača, ktorá ma tri diely a všetky si vyslúžili obdiv a pochvaly. Niet sa čomu diviť, okrem toho, že ponúka nespočetné množstvo hracieho času, má aj kvalitný príbeh, ktorý nenudí.Či už sa rozhodnete ísť po hlavnej dejovej linke, alebo zapojiť do toho aj vedľajšie misie, môžete si byť istí, že nudiť sa nebudete. Ak by vám po skončení základnej hry nestačilo, sú dostupné dva datadisky, pričom každý z nich ponúkne navrch asi 10 hodín ďalšej zaklínačskej zábavy.

Rainbow Moon (PS3, PS4 a Vita)

Hlavný príbeh: 87 hodín
+ vedľajšie misie: 113 hodín


V našom rebríčku si miesto nájde aj menej známa hra Rainbow Moon dostupná na konzoly od spoločnosti Sony. V tomto prípade sú však údaje o priemernom čase možno trochu viac odlišné od skutočnosti, keďže údajov je málo. V každom prípade vývojári sľubujú vyše 40 hodín zábavy, keď sa rozhodnete sledovať hlavný príbeh. Ide o klasickú RPG hru s prvkami ťahovej stratégie. Ponúka 6 hrateľných hrdinov, vyše 20 dungeonov a nesmie chýbať ani vylepšovanie postáv. Tak prečo jej nedať šancu?

Forza Motorsport 5 (Xbox One a PC)

Hlavný príbeh: 50 hodín
+ vedľajšie misie: 86 hodín


Náš rebríček najdlhších hier ukončíme závodnou hrou. Nemusíte sa čudovať, aj závodné hry majú často krát svoj príbeh. Forza Motorsport 5 je najdlhšou hrou zo séria Forza a ponúka 50 hodín zábavy v hlavnom príbehu. Čaká na vás vyše 200 licencovaných áut, ktoré sa nevedia dočkať kedy ich vyskúšate. O tejto hre sa hovorí ako zatiaľ najdetailnejšej a komplexnej Forze všetkých čias. Posúdiť to však budete musieť sami. Jedinou nevýhodou je oproti predchádzajúcemu dielu menší počet áut. Predchádzajúca Forza ich ponúkala vyše 500, avšak ani 200 kusov nie je na zahodenie.

Napriek tomu, žeby sme vám radi ponúkli kompletný rebríček najdlhších hier, ktoré si môžete zahrať, zabrali by nám to možno jednu celú knihu. Vybrali sme pre vás najznámejšie tituly, ktoré určite poznáte a možno vám ich bolo potrebné len pripomenúť. Vybrali sme pre vás aj menej známe tituly, ktoré sa možno odteraz budú tešiť vašej priazni.

Samozrejme platí, že v rebríčku nie sú všetky hry s herným časom nad 50 hodín. Medzi ďalšie zaujímavé kúsky patrí napríklad Final Fantasy VII, Grand Theft Auto 5, ba dokonca San Andreas, alebo aj Divinity: Original Sin a Dragon Age: Inquisition. Na tieto hry sme nezabudli, chystáme pre vás totiž ďalší rebríček skvelých herných sérii, ktoré vás rovnako tak zabavia v týchto náročných časoch.

Buďme ohľaduplní, umývajme si ruky, chráňme sa a hrajme sa. Všetko spolu zvládneme.


Zaujalo ťa to? Budeme radi ak našu prácu podporíš jednoduchým lajkom na Facebooku alebo Instagrame. Ponúkneme ti ešte viac zaujímavých noviniek, recenzií a dokonca vtipné obrázky, ankety a samozrejme súťaže. Ak stále cítiš, že chceš urobiť viac, môžeš našu prácu podporiť inou formou.

Zaujímavý článok
Nemáme sa báť, Halo Infinite vraj bude vizuálna prezentácia nového Series X
Japonský Xbox Store opisuje Halo Infinite aj ako battle-royale